Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nem sikerült 10 év alatt...

Ha nem sikerült 10 év alatt komplex középfokú nyelvvizsgát csinálnom egy nyelvből akkor valószínűleg más nyelvben sem vagyok tehetséges?

Figyelt kérdés

2020. jún. 14. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Valószínűleg rossz a nyelvtanulási módszered.
2020. jún. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Tanulástechnikai probléma van, szerintem is.
2020. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
A magyart elég jól meg tudtad tanulni, akkor más nyelv miért ne menne?
2020. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kettőnek nincsen köze egymáshoz. Nem mindegy, hogy mi volt a célod azzal a nyelvvel, szeretted-e egyáltalán, meg akartad-e tanulni vagy csak kényszerből csináltad. Valamint nagyon sok múlik a ráfordított időn, energián és a módszereken is. Én pl. 12 évig tanultam németet az iskolában (ráadásul német nemzetiségi suliba jártam) és egy büdös szót nem tudok németül... Soha nem érdekelt igazán, nem szerettem és mindent megcsináltam, amit tőlem akkor ott elvártak, mindig ötös is voltam belőle, de azon kívül semmit nem foglalkoztam vele. Ezzel szemben angolul tök gyorsan megtanultam, mert azt én akartam és tényleg foglalkoztam is vele.
2020. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Megtanultál magyarul, ugye? Brámilyen más nyelvet is meg tudsz tanulni. A nyelvtanulásnak egyetlen titka van. Olyan emberrel kell lenned a nap 24 órájában, aki folyékonyan , anyanyelvi szinten beszéli azt a nyelvet, amit te is szeretnél, és kb. 6-8 hónap alatt már társalgási szinten fogsz tudni beszélni, még akkor is, ha esetleg írni nem is fogsz tudni, vagy olvasni. pl. Japánul.
2020. júl. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!