Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy nyár alatt B2-es szint?

Egy nyár alatt B2-es szint?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig nem nagyon tanultam az angol nyelvet (sőt...) de mostanra beláttam hogy bizony az angol mindennek a kulcsa. 11 éve tanulom a németet úgy, hogy kb. egy 5.osztályos kisgyermek szintjén vagyok. Tudom, nagyon gáz. Se a tanár nem tanít rendesen és én sem tanulom olyan szivesen, mert nem tetszik.

Viszont az angollal teljesen máshogy érzek. Eddig nem tanultam, de mégis úgy érzem, hogy már most többet tudok angolul mint németül. Azzal az alappal, ami csak úgy ragadt rám.


A lényegre térve: Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ha ezen a nyáron belefekszek a tanulásba, fel tudom tornázni magamat egy B2-es szintre? Szerintem a mostani tudásom karcolja már az A2-es szintet.

Szüleim azt mondták, beiratnak egy intenzív nyelvtanfolyamra (100 órásra), ha az segít a középfokú nyelvvizsga megszerzésében. Az ugye majd segít benne? Gondolom nem pénz kidobás, ha folyamatosan autodidakta módon tanulok mellette. A sorozatnézések mennyire hasznosak? Na és az olvasás? Találtam egy honlapot ahol vannak rövi angol cikkek.



2020. jún. 10. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó nyelvtanfolyamra, jó nyelviskolába mész, akkor lehetséges. A Cosmopolitan-t tudom ajánlani. Lehet önállóan is nyelvet tanulni, de az nagyon nehéz, ráadásul nem mindenkinek való.


Az olvasás és a sorozatnézés mindenképp hasznos. A YouTube-on találsz a nyelvi szintednek megfelelő videókat.


Hogy egy nyár elég lesz-e, az rajtad múlik. Ne csüggedj, ha nem jön össze ilyen gyorsan. Illetve felhívnám a figyelmed, hogy a nyelvet nem csak megtanulni kell, hanem használni is! Hajrá!

2020. jún. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"... (100 órásra), ha az segít" Ha napi rendszerességgel tanulsz, akkor segít.

"Gondolom nem pénz kidobás, ha folyamatosan autodidakta módon tanulok mellette." Nem pénzkidobás.

"A sorozatnézések mennyire hasznosak?" Eléggé, mert érzelmi motivációt ad, mert meg akarod érteni a szórakozásod tárgyát, emellett nagyon javítja a hallás utáni értést.

"Na és az olvasás?" Mindenképpen.

"Találtam egy honlapot ahol vannak rövi angol cikkek." Kezd gyerekmesével: Grimm, stb. Ha az megy, válts rövidebb ifjúsági regényre vagy Oxford Bookworm alacsonyabb szintű könyveire. Ha ez megvan, jöhet a Harry Potter, az már B2 szinten élvezhető, nekem legalábbis úgy volt.


Műegyetemi szobatársam a szakmai anyagokat olvasni tudta gond nélkül, de többet nem nagyon. Olyan A2 szinten lehetett. A záróvizsga előtt 2 hónappal beiratkozott egy ultrahiper-szuperintenzív kurzusra. 5 óra/nap, 5 nap/hét, 4 hét. Ezután 1-2 héttel nyelvvizsgázott, és messze nem rezgett a léc. De saját elmondása szerint a vizsga után egy héttel kevesebbet tudott, mint a tanfolyam előtt egy héttel. Igaz, neki ez csak a diploma miatt kellett. Azóta használja, bevésődött neki.

2020. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszaitokat!:)
2020. jún. 12. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!