Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok nekem ajánlani olyan...

Tudnátok nekem ajánlani olyan oldalakat, ahol német filmeket tudok nézni német felirattal?

Figyelt kérdés

Szeretnék németül tanulni, és a szókincsem fejlesztése miatt szeretnék német filmeket nézni, amik alatt felirat is van.

Próbáltam a netflixen, de ott a németet (sok esetben) csak szinkronként tudom beállítani, ezért a felirat nem egyezik azzal, amit közben hallok.

Szintén próbáltam már az LLN (Language Learning with Netflix), ahol a Dark sorozatot kezdtem el, viszont ezen kívül is szeretnék még nézni valamit.

Tudnátok olyan oldalakat, vagy bármit ajánlani, ahol nyelvtanulás céljából tudok így filmeket nézni?

A válaszokat előre is köszönöm.



2020. jún. 16. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Abban ne reménykedj, hogy a felirat valaha is teljesen egyezni fog azzal, amit mondanak. Én még egy ilyen filmmel sem találkoztam. Szerintem feliratozáskor a gyors olvashatóságra is törekednek, ezért lehetnek eltérések.

Netflixen amúgy tényleg rengeteg német tartalom van, ráadásul szerintem az, hogy szinkronos a legtöbb, nem baj, sőt, azok általábban érthetőbbek is, mert a színészek jobban artikulálnak. Ha viszont már ott tényleg nincs mit nézned (amit kétlek), akkor ha szeretnéd, tudok neked linket küldeni a Sorozatbarát német megfelelőjéhez. Annyi, hogy ott viszont ritkán van felirat (nem tudom, milyen szinten vagy most, de olyan B2 körül érdemes el is hagyni, mert az nem jó, ha folyton a leírtakra támaszkodsz - a hallásod akkor nem fejlődik annyira).

2020. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Megköszönném ha elküldenéd:).


Jelenleg kb. A2-es szinten vagyok, éppen ezért szükséges még a felirat, hogy tudjak szótárazni, tanulni.

2020. jún. 19. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!