Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgáztam az iTolcnál...

Nyelvvizsgáztam az iTolcnál és nem sikerült, 2 hét múlva lesz a következő nyelvvizsgám. Van arra esély, hogy ennyi idő alatt felkeszüljek?

Figyelt kérdés
Az egyetemhez kellene a plusz pontok miatt. Most elég lett volna a fele is, de sajnos nem sikerült egyik része sem. A szóbeli részem olyan 50%-osra sikerült, ott fel kéne húznom a hallás utánit 20%-al, de azt hiszem az menni fog. Az írásbelinél sajnos a levelet is elrontottam, igaz több mint 60% lett, de máskor 70-80%-os leveleket írtam. Az olvasás értésem pedig nagyon rossz lett. De azt is meg szoktam jobbra csinálni. Tehát vajon 2 hét alatt lehet annyit fejlődni, hogy ezeket a kis hiányosságokat bepótoljam?

2020. jún. 16. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem csak fejlődés, hanem szerencse kérdése is. Ha készülsz még rá, akkor lehet összejön. Szóbelire érdemes beszerezni a speak simply B2-t, nem hosszú könyv, 20 téma van benne, ha azokat átnézed, sima lesz.
2020. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat azt nem írtam, hogy német.
2020. jún. 16. 17:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sprich einfach B2, ugyanaz, csak németben.
2020. jún. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oh jaj de szuper, pont ez van meg. Azóta gondolkoztam ezen, és a levelem es a beszéd készségem jó volt, a jó-t úgy értem, hogy 60 % felett kicsivel. Tehát pont azok a feladatok amiket tippelgetéssel is lehet csinálni...tehát szerencsén is múlhat. Nyilván soha nem úgy csinálom es nem akarom tippelgetéssel csinálni. De az esély megvan.
2020. jún. 16. 18:23
 5/6 anonim ***** válasza:
A Sprich Einfach nekem is megvan, nem rossz könyv, de én neked a "Német nyelvtani ABC" (Maklári Tamás) könyvet, és a "Színes kérdések és válaszok német nyelvből B2"-t ajánlanám. Még gimiben készültünk ezekből, nekem második idegennyelvem a német, angolt tanultam előtte, és 4 év alatt a gimiben 0-ról a végzős évemig letettem a középfokú nyelvvizsgát (elsőre) és ötös érettségit. Nagyon jónak tartom mindkét könyvet, a színes kérdések könyvben kidolgozott tételek, válaszok vannak. Én azokat vettem alapul a szóbelikhez. A szuper tanárom mellett ezek a könyvek rendkívül sokat segítettek. :) Sok sikert!
2020. júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Csak az írásbelim sikerült, de már ennek is azért örülök.
2020. júl. 10. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!