Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes pusztán hobbiból...

Érdemes pusztán hobbiból elkezdeni nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Nem tervezek külföldre költözni, és igazából itthon sincsenek terveim a nyelvvel, csak azért tanulnám, mert nagyon tetszik és érdekel az adott ország kultúrája. Érdemes így időt, energiát és pénzt fektetni egy "hobbiba"?

2020. jún. 16. 20:53
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
36 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
1%
Szerintem azt az időt és energiát belefektethetnéd valami olyanba, aminek hasznát is veszed majd mondjuk valami munkádhoz kapcsolódóba.
2020. jún. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A hobbiját általábam nem azért csinálja az ember mert hasznos, megéri, hanem mert szereti. Szóval ha szeretnél ezzel foglalkozni akkor hajrá!
2020. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Remek hobbi a nyelvtanulás, én is egyszerre két olyan nyelvet tolok a duolingón, amelyeket nem tervezek nagyon használni, max. hébe-hóba.
2020. jún. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy a hobbidat ne az alapján válaszd ki, hogy megéri-e. Amennyiben ez érdekel, akkor persze, vágj bele. Ha neked ez fog örömet okozni, miért ne? Aztán ha valami nagy véletlen úgy hozza hogy mégis hasznát veszed valamikor, az csak egy bónusz.
2020. jún. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24%

1-es vagyok. Nem írtad kérdező az életkorodat, de sejtem, hogy nem dolgozol még. Jobb ha tudod, ha az ember elkezd dolgozni örül, hogy arra van ideje meg energiája amivel foglalkozik. A munkáltatók elvárják, hogy önállóan tanuld meg ami a munkához kell, mert a diploma csak kis részét adja a hozzá szükséges tudásnak. Azt írod, hogy nem feltétlenül szükséges neked az a nyelv, akkor gondolom lenne más tanulnivaló ami hasznosabb lenne számodra.


Végezetül pedig tapasztalatból tudom, hogy ami tudást nem használ az ember, az elfelejtődik, a belefektett idő és energia pedig kárba vész.

De ez a te döntésed, én csak megválaszoltam egy kérdést.

2020. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
73%

Tudok neked ajánlani pár alkalmazást, weboldalt:

1) Xeropan (weboldal), ingyenes, de van Pro verzió is;

2) Rosetta Stone (én még nem próbáltam ki);

3) Duolingo (ha csak tényleg hobbi szinten szeretnél tanulni)

2020. jún. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


5-ösnek: Ekkorát nem is tévedhettél volna. 30 éves vagyok és jelenleg 2 állásom is van, értelemszerűen a második csak részmunkaidő. Viszont családom (még) nincs. Tanulni pedig szeretek (PhD fokozatom is van, úgyhogy kedves 5-ös, azt hiszem elmondhatom, hogy elég sokat tanultam abból, ami a "szakmámhoz" kell), és hétvégén lenne időm bőven. Egyébként sem értem az érvelésed: dolgozó embereknek nem lehet hobbija? Nyilván, ha lenne családom is, úgy már kevesebb energiám és időm jutna ilyesmire, de ahogy írtam, nincsen.


A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy olyan nyelvet érdemes-e tanulni, amit jó eséllyel másra nem fogok használni, minthogy eredetiben nézhessek filmeket, sorozatokat. (Angolul és németül felsőfokon beszélek, papírom is van ezekről és aktívan használom mindkettőt a munkám során.)


6-osnak köszönöm a linkeket a Xeropant és a Duolingoz ismertem, de a Rosetta Stone új. Ki fogom próbálni. :)

2020. jún. 17. 18:00
 8/17 anonim ***** válasza:
24%

5-ös vagyok.

Hát pedig kedves kérdező, akkor veled azonosulva tőled fiatalabb PhD-ző vagyok és nem látom, hogy mikor fogok a szakmámhoz "eleget tanulni". Nem tudom milyen szakmáról van szó, de a szakirodalom tanulás a számomra legfontosabb tanulás. Nem minden PhD fokozat mögött van ugyanannyi tudás, de nekem mindegy, te tetted fel a kérdést.

2020. jún. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
#5-nek a második bekezdése tán a legmegszívlelendőbb, arra természetesen nem is reagáltál. :D
2020. jún. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Szerintem az nagyon egyénfüggő. És kérdés, hogy mit értünk az alatt, hogy nem használjuk. A szóban forgó nyelven most is nézek filmeket (felirattal), hallgatok rádiót és követek sok Facebook oldalt. Így is ragadnak rám dolgok, de tapasztalatból tudom, ha tanárral/tanfolyammal eljutnék egy magabiztos B1es szintre, akkor sokkal hatékonyabb lenne ez is, és akár szinten is lehetne tartani. Szóval nem azt mondom, hogy egyáltalán semmire sem használnám (pl tervben van nyaralás is az adott desztinációban), csak azt, hogy a munkámhoz nem kell és kiköltözni / munkahelyet váltani sem tervezek.


Azt még kihagytam, hogy most lenne lehetőségem ingyen elvégezni az A1.1 és A1.2 tanfolyamot.


5-ösnek még annyit a 3. kommentjére, hogy nem tudom, milyen lehet az a szakma, ahol csak a szakirodalom ismerete jelenti a fejlődést, de gondolom akkor te bölcsész vagy. Szerintem egy jó kutatónak az is bele kell, hogy férjen az idejébe, hogy mással is tudjon foglalkozni. Én imádom a kutatási területemet, de nem tudnék és nem is akarnék 0-24 csak ezzel foglalkozni.

2020. jún. 18. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!