Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes lehet súlyos mozgáskoo...

Érdemes lehet súlyos mozgáskoordinációs problémákkal elkezdeni hobbiból táncolni tanulni?

Figyelt kérdés
Hiányzik a mozgás az életemből, a telet kivéve futni szoktam járni. Nem szeretem a monotonitást, így az edzőtermeket sem, zumba és aerobic órákon túl nagy a pörgés, nehezen tudom követni. Gyerekkorom óta vannak ún. koordinációs problémáim, nem jó az egyensúlyérzékem, nehezen tudom leutánozni a látott gyakorlatokat, továbbá ritmusérzékem sincsen. Mondhatni menthetetlen eset vagyok, de soha nem próbáltam még meg fejleszteni ezt. Nem tudom, érdemes lenne-e ezzel foglalkoznom, hiszen felnőttként ez már kevéssé fejleszthető. Arra gondoltam, keresnék egy olyan kezdő csoportot, ahol szórakozva fejlődhetnék, és nem nevetnek ki. Van valakinek hasonló tapasztalata, esetleg van közöttetek hozzáértő? Huszonéves lány vagyok, átlagos testalkattal és kondival.

2019. dec. 30. 18:54
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Jobb oldali dongalábbal születtem, (2x műtöttek) most is kicsit máshogy járok, gyengébb ez a lábam és nem tudok sarokra állni. De pár éve elkezdtem táncolni, pont azért amiért te is. Hiányzott a mozgás az életemből. Aztán térddel is műtöttek 2x izom letapadással. Sokan azt mondták hogy hagyjam abba. De nem tettem. Ma meg már minden nap csak azt vàrom hogy mehessek edzésre. Hidd el nem vagy menthetetlen. Az hogy nehezebben tanulsz és nehezebben megy az csak azt jelenti, hogy amikor sikerülni fog sokkal jobban büszke leszel magadra.

Mindenhol vannak kezdő csoportok. Fontos hogy szólj az edzőnek erről hogy figyelembe vehesse. Szerezz a csoportba egy olyan barátot aki szabadidőtökbe újra és újra megmutathatja a lépéseket. Vegyétek fel videóra a táncot (lassan!) hogy otthon egyedül is gyakorolhass.

Hidd el ha eléggé elszánt vagy ugyan olyan jó táncos lehetsz mint a többiek.

Sok sikert!

2020. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!