Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angolra felkészülés?

Emelt angolra felkészülés?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék angolból emeltezni (meg töriből is, ezzel kapcsolatban volt már kérdésem régebben).

Idén a középszintű 84%-os lett, viszont a nyelvhelyességi rész lett a leggyengébb, ezen szeretnék javítani, például az igeidők sem mennek a legjobban. Szóval bármilyen tippet, tanácsot nagyon szívesen meghallgatnék.



2020. jún. 17. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ilyen elcsépeltnek vagy basic szövegnek hangzik, de szerintem az egy nagyon jó taktika, ha az előző évek feladatsorait próbálgatod. Ugye ezek az ilyen "lyukas" szövegek vannak a nyelvhelyességben, azt mind meg is oldhatod és akkor már egy idő után jobban ráérzel, hogy miket szoktak kihagyni, hová mi illik, mi milyen alakban stb. Szerintem sok visszatérő példa is van benne és lehet belőle tanulni. Én is ezt csináltam leginkább mikor készültem rá. Plusz vannak könyvek is, ahol hasonló feladatok vannak (de nyilván az emelt érettséginél nincsen hasonlóbb), pl. én akkor ezeket kaptam tanácsként a tanáromtól: Macmillan English Grammar in Context Intermediate, Oxford Angol Nyelvtan, Oxford Word Skills Intermediate, First Certificate Language Practice, English Grammar in Use... ezeket el is tudom küldeni, ha esetleg nem találnád meg. Viszont biztos vannak más jó könyvek is, lehet valaki tud még mást/jobbat ajánlani.
2020. jún. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első jó tanácsot és könyveket mondott szerintem! Ha jóra gondolok, akkor ez az "open cloze" nevű feladattípus, és több honlap is összegyűjtött ilyen feladatokat, most hirtelen ezek ugrottak be:

[link]

[link]

remélem azért tudtam segíteni:)

2020. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!