Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a helyes angol mondat?

Melyik a helyes angol mondat?

Figyelt kérdés

Are you lost your mind?

Do lost your mind?

Did you lost your mind?


A fenti 3 mondatból melyik a helyes, és miért?


------------------------------------------------------------------------


A napokban youtubeon videókat néztem, és a következő mondatot mondták - So, what the best food is?


Ez valóban helyes? (UK video)

Lehet más szövegkörnyezetben is így használni az 'is'-t?

Nyelvvizsgán elfogadják?

Külföldön az utca embere érti a szisztematikáját, vagy tudni fogja magában, hogy rosszul mondtam?


Köszönöm!


2020. jún. 21. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem helyes. Did you lose your mind? vagy Have you lost your mind? én főleg az utóbbit hallottam
2020. jún. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rossz amit írtam, mert valóban, nem lost, hanem lose van mind a 3 helyen.


Szóval a did you lose your mind a helyes, a másik 2 viszont nem?

2020. jún. 21. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Én is have-vel mondanám.

A másik: az inkább alárendelt mondatként értelmezhető, pl so lets see what the best food is, vagy tell me what the best food is. Tehát az "is" akkor megy a mondat végére ha alárendelésről van szó, különben a kérőszó után teszed: so what is the best food?

Külföldön érteni fogják mit akarsz, nem érdekli őket egyáltalán ha nyelvtani hibát vétesz. A nyelvvizsga más, ott ne használ pongyola megfogalmazást.

2020. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. jún. 21. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!