Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás sorozatnézéssel?

Nyelvtanulás sorozatnézéssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb A2-es szinten vagyok angolból, és az érdekelne hogy ekkora szinttel érdemes sorozatot nézni angol nyelven?

Valaki azt mondta nekem, hogy ha ennyire keveset tudok angolul, bele se kezdjek mert nem fogom érteni, ha meg mégis akkor csak össze fog zavarni. Ez igaz?

Mondtam annak az illetőnek, hogy nem valami komoly filmet néznék, hanem valami mese szerűségeket (pl. Grimm, ATLA stb...). Arra is azt mondta, hogy "várjam" meg a minimum B2-es szintet.

Csak azért adok a szavára, mert ő nyelvtanár. Amikor kérdeztem tőle, hogy nem-e tudna ajánlani könyveket, amiket olvashatnék (természetesen a nyelvtudás fejlesztése miatt), arra meg pont azt mondta, hogy nem éri meg ha olvasom, mert hallanom kell.

Teljesen összezavart...😅

Szerintetek? Érdemes olvasni/filmet nézni A2-es szinten, vagy inkább hagyjam, nehogy belezavarodjak...?



2020. jún. 24. 00:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha bele is kezdesz, a helyedben magyar felirattal tenném. Én B1 és B2-es szint között vagyok, nemrég álltam át az angol feliratra, a nagyját már értem, de még így is van hogy csak utólag jövök rá hogy mi történt a filmben/sorozatban. 😂
2020. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!