Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulás sorozatnézéssel?

Nyelvtanulás sorozatnézéssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb A2-es szinten vagyok angolból, és az érdekelne hogy ekkora szinttel érdemes sorozatot nézni angol nyelven?

Valaki azt mondta nekem, hogy ha ennyire keveset tudok angolul, bele se kezdjek mert nem fogom érteni, ha meg mégis akkor csak össze fog zavarni. Ez igaz?

Mondtam annak az illetőnek, hogy nem valami komoly filmet néznék, hanem valami mese szerűségeket (pl. Grimm, ATLA stb...). Arra is azt mondta, hogy "várjam" meg a minimum B2-es szintet.

Csak azért adok a szavára, mert ő nyelvtanár. Amikor kérdeztem tőle, hogy nem-e tudna ajánlani könyveket, amiket olvashatnék (természetesen a nyelvtudás fejlesztése miatt), arra meg pont azt mondta, hogy nem éri meg ha olvasom, mert hallanom kell.

Teljesen összezavart...😅

Szerintetek? Érdemes olvasni/filmet nézni A2-es szinten, vagy inkább hagyjam, nehogy belezavarodjak...?



2020. jún. 24. 00:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát kezdd el, aztán meglátod hogy belezavarodsz-e. Szerintem mindenképp érdemes angolul nézned, akár magyar felirattal is, ha nem érted máshogy, meglepően sok ráragad az emberre úgy is! Aztán ha tudod élvezni, válthatsz angol feliratra, aztán majd elhagyod azt is.
2020. jún. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is most még magyar felirattal kezdd. És ne lepődj meg, elsőre valószínűleg kb semmit nem fogsz érteni, de ez ne tántorítson el. Én el sem tudtam képzelni, hogy tudja bárki megérteni a filmeket eredeti nyelven, most pedig már felirat nélkül is meg tudom őket nézni, szóval kitartás:)
2020. jún. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom az, hogy nulla japán nyelvtudással néztem animéket eredeti nyelven, és csak évekkel később kezdtem el japán nyelvtant tanulni, Így, hogy előtte ennyire sok videót láttam japán nyelven, és egy csomó kifejezést ismertem már, nagyon könnyen ment a nyelvtan elsajátítása. Ha már van egy nyelvből valamiféle előismereted, akkor még könnyebb. Az egészen biztos, hogy rontani nem fog semmin, nem fogja lejjebb vinni a szintedet.
2020. jún. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg mindenesetre. Én megpróbálnám angol felirattal, ha azzal nem megy akkor váltanék magyarra. Ilyen meséket meg pláne simán nézhetsz szerintem.
2020. jún. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a helyzetben vagyok én is, bár szerintem az én angolom egy picit jobb, viszont az nem igaz, hogy össze fog zavarni, maximum ha rögtön angol felirattal kezded, esetleg nélküle. Én azt javaslom, hogy nézz magyar felirattal, próbáld megérteni azt, amit hallasz és így könnyebben fog menni a tanulás. Hidd el, nagyon sok dolgot én is felismertem, valamint a kiejtés és a hangzás is jobban fog rögzülni.
2020. jún. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes először angol felirattal próbálkozni. Lehet hogy sok ismeretlen szó lesz, de ha zavar a folytonos megállítgatás, akkor inkább magyar feliratot ajánlanék, hogy értsed és még a nyelv dallama is megragadjon (javul a nyelvérzéked, tehát automatikusan helyesen fogsz beszélni, ha nagyon jó, akkor nyelvtan tanulása nélkül is)
2020. jún. 24. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :)
2020. jún. 24. 09:00
 8/11 anonim válasza:
100%
Amúgy, ha nem csak film jöhet szóba, olvass gyerekkönyveket :)
2020. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Angol felirattal nézd de csak akkor pillants rá a feliratra ha nem érted az adott mondatot. Nekem bevált.
2020. jún. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én is azt mondanám, hogy kezdj bele. Én kb 8 éve tanulok angolul bár az első 4 évben a tanár semmit nem tanított. Elkezdem angolul youtubon nézni videókat, majd popcorn time-on. Rengetegért segített. Először szerintem nézz újabb filmeket/sorozatokat mivel azoknak könnyebb már a nyelvezete. Nézd őket angol felirattal vagy akár nélküle. Én csak ajánlani tudom😁
2020. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!