Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék nyelvet tanulni és...

Szeretnék nyelvet tanulni és kellene ehhez egy jó alkalmazás csak nem találok semmit valaki ismer valami jót? bővebben lent

Figyelt kérdés
Szeretnék nyelvet tanulni pl: német, angol, francia... Tudnátok ajánlani olyan alkalmazást amivel hatékonyan ranulhatom úgy hogy maradjon is meg belőle valami ne csak egy-két szó?

2020. jún. 25. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha angolul tudsz, akkor a Duolingo rengeteg nyelvre jó.

Ha csak magyarul beszélsz rendesen, akkor egyedül angolul tanulhatsz rajta. Regizz be, meglátod hogy megy.

2020. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gooku ***** válasza:

LingoDeer

de az angolul tanítja a nyelveket, magyarul nem.


Duolingo lenne jó kezdés.

2020. jún. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

"maradjon is meg belőle valami ne csak egy-két szó"

Ha így állsz hozzá, semmi se lesz jó...

2020. jún. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Az a baj az ilyen appokal, hogy Amerika a célközönsége és ugye ott átlagban 0.8 nyelvet beszélnek


Tudom ajánlani ezt a módszert amivel megtanultam németül, angolul, franciául, hollandul és oroszul beszélni

(az elöbbi 2 középszinten, az első 3-at folyékonyan)


1. Egy hétig az alap nyelvtant és szavakat vedd át

2. Keresd meg az tanulandó nyelv redditjét, discordját

3. Lépj be és keress embereket akik segítenének

4. Írj nekik és nem baj ha fordítozól

5. Eközben tanuld a nyelvet oktató videókkal, mert ott hallod is; ergo jobban megmarad

Keress zenéket és énekeld magadban vagy ha egyedül vagy, mert az sokat dob a kiejtésen

6. Keress podcastot és hallgasd ha unatkozol

Keress jó youtubert, akit szívesen nézel az adott nyelven

7. Nézz filmet, sorozatot az adott nyelven


Sok kitartás kell ehez, de ha 3 hónapig eljutsz akkor onnantól már olyan mint hógolyót legurítani a dombról


Én csak ajánlani tudom, sok ismeretséget szereztem vele akik bemutatták a kultúrájukat és ajánlottak

2020. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Van egy alkalmazás, ami kimossa az emberből a tanulás iránti beteges irtózatot, és utána képes rá, hogy fogjon egy nyelvkönyvet, és nyelvet tanuljon - csak most nem jut eszembe a neve.
2020. jún. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ajánlani tudom a Duolingot, Antont, 5 perc Angolt
2020. jún. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Arra azért vigyázz, hogy helyesírást ne az 5percangolból akarj tanulni, mert még egyetlen olyan anyagukkal se találkoztam, amibe ne lettek volna minimum elütések...
2020. jún. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
77%

Én a bluebirdöt ajánlom.Tudom nem sokan ismerik ,de én franciául kezdtem vele tanulnia és kifejezetten jól jött.20 perc alatt megtanultam a színek kiejtését és leírását ,lehet nem tűnik soknak ,de nekem bejött,mert megmaradtak ezek a szavak későbbi átnézés nélkül is.Egybként szókártya appok is fontosak pl Quizlet , zseniális hogy vannak testek, tanulás,párositó játékok , egyszerűen öröm ezekkel tanulni.

Viszont nyelvtan tanulásra nemtudok appot szval ha valaki arra tud az nekem is leírhatná😅.

2020. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Egy qlkalmazással nem sokra mész, mert semmi motivációt nem ad.

Az angol világnyelv, tehát az interneten azt használják a legtöbben. Videók, játékok, filmek vagy egyéb weboldalak hatására fejlődhet leginkább a nyelvtudásod. A lényeg az, hogy olyat csinálj, amit élvezel, mert akkor nem fogod megunni és abbahagyni 1 hét után. Hidd el, hogy sokat segít.

A többi nyelvet az angol segítségével alkalmazásokon keresztül (nem olyan jó), vagy online, egy olyan anyanyelvű baráton keresztül tudnál tanulni.

2020. júl. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Egy qlkalmazással nem sokra mész, mert semmi motivációt nem ad."

A motiváció már eleve ahhoz is kell, hogy feltegyen itt egy ilyen kérdést - tehát valamennyi máris adott. Egyébként meg az applikációk is úgy vannak kitalálva, hogy motiválnak is mindenféle praktikákkal, hiszen nem csak az a céljuk, hogy minél többen kipróbálják őket, hanem az is, hogy minél hosszabb ideig használják.

2020. júl. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!