Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet hatékonyan nyelvet...

Hogy lehet hatékonyan nyelvet tanulni? (16/L)

Figyelt kérdés
2020. jún. 26. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokat segített magyar majd angol felirattal a sorozatok nézése, utána könnyebben megjegyeztem az idegen szavakat.
2020. jún. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogyha rengeteget használod. Sorozatokat, filmeket, videókat nézel a választott nyelven, zenéket hallgatsz, fordítasz, meg persze beszélgetsz is, akár szóban, akár írásban.
2020. jún. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszélgetéssel és tanulókártyával. Ha szeretsz olvasni akkor pl angol nyelvű könyvet kell olvasni. Elején nem megy annyira jó, de minél többet olvasol akkor már kezded megérteni. (Bár ehhez érdemes egy szótárt is beszerezni)


Én több angol nyelvű játékból tanultam meg az angolt, így ezt is tudom ajánlani, viszont az elején itt is sokat kell fordítani, hogy megértsd a dolgokat. Későbbre ez már kifog kopni.

2020. jún. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A többiek mind jókat mondtak, én még hozzátenném a hangoskönyvek és podcast-ok hallgatását célnyelven.
2020. jún. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!