Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszul vagy spanyolul könnyeb...

Olaszul vagy spanyolul könnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni vagy olaszul vagy spanyolul, viszont nem tudok dönteni... 🙈


Szóval tapasztalatokra, véleményekre lennék kíváncsi, hogy melyik nyelvet könnyebb megtanulni?



2020. jún. 27. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Mindkettőt felsőfokon beszélem, szerintem egyik sem nehezebb a másiknàl. Nyelvtanban egyik nyelvnél x dolog a könnyebb a másiknàl meg y. Van egy jó összefoglaló erről az el mexicano oldalàn. (Remélem jól írtam). Szókincsben egy szinten vannak. (Nem azt mondom, hogy ugyanaz, hanem ugyanolyan nehéz). Kiejtésben az olasz kicsit könnyebb. Mármint ha spanyolos kiejtéssel akarod a spanyolt beszélni.
2020. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok itt az az oldal.


[link]

2020. jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hasonló nehézségűek. A spanyol helyesírásban vannak hangok, amiket többféleképpen jelölnek írásban, míg az olaszban bizonyos szavakban az írásképből nem következtethető ki a kiejtés (nyílt vagy zárt e és o, z betű kiejtése c vagy dz). A spanyol kiejtésben több magyarban ismeretlen hang kiejtését kell megtanulni. Nyelvtan szempontjából hasonlóak, az olasz az elején talán kicsit nehezebb (személyes névmások, elöljárószók és névelők összevonása, rendhagyó többesszámok), egyébként hasonló nehézségűek.
2020. jún. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kb. egy szinten van. Nekem az olasz "elérhetőbb" volt, közelebb is van az ország, sokkal több az olasz anyanyelvű magyarországon, mint a spanyol. Legalábbis vidéken.
2020. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!