Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarként könnyebb megtanulni...

Magyarként könnyebb megtanulni törökül, perzsául, ujgurul, mint németül, franciául, spanyolul?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 14:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%

Hát én nem tudok se törökül, se perzsául, se ujgurul... viszont tudok németül és spanyolul - ezért úgy gondolom, hogy nem lenne egyszerűbb (nekem legalábbis) az első hármat tanulni. Tőlem elég messze állnak ezek a nyelvek, és nem érzem, hogy bármennyire is hasonlítana a török vagy a perzsa a magyarra. Ujgur nyelvet nem is ismerek. :D


Összefoglalva: nem, nem hiszem, hogy egyszerűbb lenne.

2012. febr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"Hát én nem tudok se törökül, se perzsául, se ujgurul... viszont tudok németül és spanyolul - ezért úgy gondolom, hogy nem lenne egyszerűbb (nekem legalábbis) az első hármat tanulni. Tőlem elég messze állnak ezek a nyelvek, és nem érzem, hogy bármennyire is hasonlítana a török vagy a perzsa a magyarra. Ujgur nyelvet nem is ismerek. :D "



Bármelyik sokkal közelebb áll hozzánk, mint a felsorolt három indoeurópai nyelv. Ha kicsit is ismernéd a török nyelvet, tudnád. Teljesen ugyanazokat a ragozási mintákat követi, szinte ugyanaz az igerendszere, ugyanúgy agglutináló, a ragok még hangzásra is hasonlóak, ugyanolyan a hangkészlete, mint a magyarnak. A török, perzsa, ujgur nem ismeri a többes számú számnevek utáni többes számot, ebben is közelebb áll a magyarhoz (nem vier Gläser hanem négy pohár.)

2012. febr. 14. 14:42
 3/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igazad van, tényleg nem ismerem ezeket a nyelveket rendesen, de ettől függetlenül hozzám az angol, német és spanyol is közel áll, nem okoz gondot a logikájuk, sosem akadtam fenn olyasmin, hogy többesszámba kell tenni a szavakat, mikor nálunk nem kéne, meg a ragozással se volt gond...

Az nem tudom, mit jelent, hogy agglutináló, nem nyelvszakon végeztem, úgyhogy passzolom ezt.


Ezért mondom, hogy NEKEM nem lenne könnyebb azokat tanulni, lehet, hogy van olyan, akinek igen.

Gondolom ez attól függ, hogy kihez milyen logikájú nyelvek állnak közel.

2012. febr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy igazad van, tényleg nem ismerem ezeket a nyelveket rendesen, de ettől függetlenül hozzám az angol, német és spanyol is közel áll, nem okoz gondot a logikájuk, sosem akadtam fenn olyasmin, hogy többesszámba kell tenni a szavakat, mikor nálunk nem kéne, meg a ragozással se volt gond... "


Hozzám is közel állnak és én se akadtam fenn sose a többes számon vagy azon, hogy ki kell tenni E/3-ban a létigét. Ez azért van, mert 8 éves korom óta tanulom őket (spanyolt nem, de ismerem az újlatin nyelveket és amiket írtam amúgyis szinte minden indoeurópai nyelv sajátosságai). Ha más nyelvet tanulnál kiskorodtól fogva, azt fogadnád el természetesnek.



"Az nem tudom, mit jelent, hogy agglutináló, nem nyelvszakon végeztem, úgyhogy passzolom ezt. "


A toladlékokat a szó végéhez ragasztja. Érettségi tananyag:)


"Ezért mondom, hogy NEKEM nem lenne könnyebb azokat tanulni, lehet, hogy van olyan, akinek igen.

Gondolom ez attól függ, hogy kihez milyen logikájú nyelvek állnak közel."


Könnyebb lenne, ha a törököt is akkor kezdted volna tanulni, mint az angolt. De nem ez volt a kérdésem, hanem az, hogy született magyarként, nyelvekben teljesen kezdőként elméletben egy embernek könnyebb lenne-e a fent említett első három nyelvet megtanulni.

2012. febr. 14. 14:52
 5/20 anonim ***** válasza:

Törökül, perzsául, ujgurul és németül nem tudok.

Franciául és spanyolul 3-4 év a felsőfok (nekem ennyi volt).

Ha beszélsz a fent említett nyelveken, akkor elárulnád, hogy azokból mennyi? Tényleg kíváncsi vagyok.

2012. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
14%

Miért tetted fel a kérdést, ha utána belekötsz a válaszomba??

Annyit tudtam mondani, hogy NEKEM nem lenne könnyebb. Ehhez tartom is magam, hiába magyarázod, hogy szerinted könnyebb lenne, én nem így érzem.

Megint csak azt kell mondjam, nem értem, minek tetted fel a kérdést, ha a választ meg azonnal le is hurrogod, és ragaszkodsz az ellenkezőjéhez.

Ha pedig így van, és igazad van (felőlem lehet, hisz tényleg sosem tanultam ezeket a nyelveket), akkor meg: miért kérdezted?? Akkor te tudod, hogy így van, én hamut szórok a fejemre, hogy tévedtem, és ennyi.


Ezt a kifejezést pedig nem használtuk középiskolában, vagy legalábbis én nem emlékszem rá, sajnálom.

2012. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Rossz kérdés. Eleve a németet, franciát és spanyolt egymás mellé sorolni értelmetlenség, mivel a német sokkal nehezebb a másik kettőnél. Nem szakértek a törökhöz, ujgurhoz és perzsához, de amit tudok róluk, az alapján kb. a némettel lehetnek egy nehézségi fokon.
2012. febr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
52%

14:52


Áltudományos és naiv megközelítés, hogy a nyelvek nehézsége attól függ, hogy flektáló-e vagy agglutináló, vagy hogy indoeurópai-e vagy sem.


Ott van a litván nyelv, tessék, indoeurópai, és hasonlítsd össze az indoeurópai angollal. A különbség nehézségben óriási a kettő között.


Az angol egyébként flektáló nyelv elvileg, de gyakorlatilag izolálóvá vált. A mandarin ugyancsak izoláló. Most akkor a mandarin és az angol egyformán könnyűek?


Vagy mondd el egy angolnak, hogy a magyar nagyon könnyű, hiszen épp olyan agglutináló nyelv, mint az eszperantó. Szerinted elfogadja az érvelést?

2012. febr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"Annyit tudtam mondani, hogy NEKEM nem lenne könnyebb. Ehhez tartom is magam, hiába magyarázod, hogy szerinted könnyebb lenne, én nem így érzem. "


Most már nem lenne könnyebb, mert az indoeurópai nyelvekre állt rá a gondolkodásod. 8 éves kisgyerekként, egy idegen nyelvet sem ismerve lehet, hogy könnyebb lenne -ez a kérdés. Nem értetted meg amit mondok.


"Miért tetted fel a kérdést, ha utána belekötsz a válaszomba?? "


Nem akartalak kioktatni, sem bunkó lenni, de én meg azt nem értem, miért válaszolsz, ha nem tudsz semmit a témáról. Nyilván olyanoknak szánom azt a kérdést, hogy könnyebb-e tanulni a török nyelvet, mint a spanyolt, akik ismerik mindkettőt. Mivel érdekel a téma, én is pontosan tudom, hogy milyen a német és a spanyol nyelv, ennyi erővel mindenki írhatna ide, aki tud németül vagy spanyolul. Nem ezt kérdeztem. Ha megkérdeznék, hogy könnyebb-e autót vezetni, mint tankot, akkor én sem írnám oda, hogy "hát a tankokhoz nem értek, de autót vezetni tudok és az biztos könnyebb, bár nem tudom." Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de nem értem, miért írsz véleményt két dolog viszonyáról, ha csak az egyiket ismered. Ha nem ettél még kaviárt, akkor nincs értelme azt mondani, hogy "biztos rosszabb, mint a pirítóskenyér."

Ezt gondolom te is érzed, épp ezért éreztem, kicsit feleslegesnek a válaszod, mert mindenki tud vezetni, mindenki evett már pirítóskenyeret és csomóan beszélnek németül, ha csak ennyi lenne a kérdésem, akkor megkérdeznék egy némettanárt.



"Ha pedig így van, és igazad van (felőlem lehet, hisz tényleg sosem tanultam ezeket a nyelveket), akkor meg: miért kérdezted?? Akkor te tudod, hogy így van, én hamut szórok a fejemre, hogy tévedtem, és ennyi. "


Nem tudom, ne kezdj el megsértődni és főleg ne állítsd be úgy, mintha én lennék a hibás. Feltettem egy elméleti nyelvészeti kérdést, te meg leírtad, hogy te tudod milyen a német meg a spanyol nyelv. Tök jó, szerintem egy csomóan tudják, de nem ez volt a kérdés.

2012. febr. 14. 16:39
 10/20 A kérdező kommentje:

"Áltudományos és naiv megközelítés, hogy a nyelvek nehézsége attól függ, hogy flektáló-e vagy agglutináló, vagy hogy indoeurópai-e vagy sem. "


Én ilyet nem is mondtam, ezért írtam a magyar és a török további hasonlóságait. Én csak annyit írtam, hogy közel állnak egymáshoz.


De azért gondolom abban egyetértünk, hogy azonos nyelvcsaládon belül könnyebb az egyes nyelvek tanulása. Spanyolként könnyebb franciául tanulni, mint magyarként.

2012. febr. 14. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!