Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tippek angol tanuláshoz ?

Tippek angol tanuláshoz ?

Figyelt kérdés
Soha nm ment nekem. Nm is volt a kedvencem mert nm értettem. Nincs túl sok jo alapom. Nm tudom az ismeretlen szavakat ki ejteni mondatokat értelmezni szóval 0 vagyok. Viszont el akarom kezdeni. Tudtok tippeket mondani ?
2020. jún. 28. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Az hogy el akarod kezdeni, már rögtön egy jó pont, hiszen nem a suli erőlteti rád, hanem te döntöttél így. Kezdetben hasznos lenne tankönyveket nézegetni, hogy az alapvető nyelvtant megértsd, tudj mondatokat értelmezni. Használhatsz online programokat is, pl a Duolingot (ezzel viszont csak annyi a baj, hogy nem ismételteti rendesen a szavakat. Töltsd le az Ankit, azzal könnyedén lehet szókártyákat csinálni, ráadásul ismételteti is veled a szavakat, a lehető leghatékonyabb módon). Szókincs bővítésre egy másik jó mód, ha megpróbálsz fordítani szövegeket. Például felnyitsz egy wikipédia cikket egy számodra érdekes témából, és elolvasod, lefordítod, kiírod Ankiba az ismeretlen szavakat (vagy akár rendesen papírra is leírhatod, azzal jobban megragad mintha csak gépelnél). Vagy egy kedvenc angol számod lefordítod, és akár énekled is helyes kiejtéssel. Ha már van egy alapvető szókincs, meg nagyjából helyes nyelvtannal alkotsz mondatokat, akkor elkezdhetsz szöveget alkotni, fordítani. Ha van valaki, akit ismersz és tud angolul akkor megkérheted hogy beszélgessetek egymással. Ha nincs ilyen ember akkor sincs nagy gond, mert azt is csinálhatod, hogy magadban alkotsz mondatokat angolul, és gondolkozol, leírod a környezeted, elmondod hogy mit csináltál ma, mit csinálsz most, mit fogsz csinálni stb.
2020. jún. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy tanultam angolt (igaz nem teljesen az alapoktól, mert a suliban tanultam kb fél évet), hogy letöltöttem a play áruházból az English Stories alkalmazást és azokatbolvasgattam és kiírtam egy füzetbe onnan az ismeretlen szavakat.
2020. jún. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!