Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvtanároknak milyen...

A nyelvtanároknak milyen speciális nyelvi vizsgát kell letenniük az egyetemen?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint az első év végén nyelvi alapvizsgát kell tenniük, melynek szintje felsőfokú (C1) nyelvvizsgával egyenlő szint. Az utolsó évben pedig a mesterfokú (C2-es) nyelvvizsgát kell letenniük az egyetemen belső nyelvvizsgaként. És kizárólag akkor mehetnek záróvizsgázni, ha a mesterfokú (C2-es) nyelvvizsgát sikeresen letették. Jól tudom? Illetve egyetem-egyetem között is van különbség, hogy le kell-e tenni a mesterfokú (C2-es) nyelvvizsgát? Válasz(oka)t előre köszönöm!

2020. jún. 28. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvi alapvizsga valóban létezik az első év végén az osztatlan idegennyelv szakos tanárképzésben, de szerintem az nem üti meg a felsőfokú nyelvvizsga szintjét. Nálunk mindenki átment rajta, ha nem is mindenki elsőre. További nyelvi vizsga nincsen, csak a normál vizsgák és a tanítási gyakorlat kezdete előtt a záróvizsga, de ez utóbbi nem a nyelvtudásról szól, hanem az egyetemi irodalmi és nyelvészeti tárgyak összefoglaló tudásáról. Ettől függetlenül a nyelvszakos tanári diploma felsőfokú nyelvvizsgának számít.
2020. jún. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ELTE spanyol szakán úgy van, hogy az osztatlan tanárszakosoknak az első két évben kell letenniük a nyelvi alapvizsgát. Nem tudom, hivatalosan milyen szintnek számít, de sokkal többet követel, mint az emelt szintű érettségi (ami ugye B2). Később aztán van még egy hasonló vizsga, a nyelvi szigorlat, ami értelemszerűen még nehezebb.
2020. jún. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És a C2-es nyelvvizsgát le kell tenni?
2020. jún. 28. 19:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Károlin a tanároknak 3. félévben van nyelvi alapvizsga, ezután jön még 1-1 irodalom és nyelvészet szigorlat, majd egy C1 szintű nyelvi vizsga és a végén záróvizsga. A záróvizsgán nyelvészet és irodalom tételek vannak és ha valaki angol témából írta a szakdolgozatát, akkor azt is meg kell védeni.
2020. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki az ELTE SEK-en végzett-e nyelvszakon? Ott hogy vannak ezek a vizsgák?
2020. jún. 28. 21:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szakfüggő.

Én angol-német osztatlanon végeztem az ELTEn.

Nálunk angolból volt egy alapvizsga (erős B2) első év végén. Aztán harmad-negyedév körül C1-es vizsga.

Németből alapvizsga volt csak (erős B2).

Ez az alapvizsga elég trükkös dolog amúgy,ugyanis papíron hiába B2+nak van elkönyvelve, sokkal nehezebb, mint egy átlag C1 nyelvvizsga, két okból.

A piacon lévő nyelvvizsgák egymással hadakozva próbálnak könnyebben megszerezhető papírt adni. Sehol sincs már szinte nyelvtani teszt, a készségek egymást kompenzálják (tehát egy 40%os hallgatás és egy 80%os szóbeli átment).

Másrészt baromi nehéz tud lenni egy normális egyetemen az alapvizsga. Mindegyik készségen 60% a küszöb és nem az a lényeg itt, hogy átmenj, mint a piaci elven működő nyelvvizsgákon. A nyelvtani részek kimondottan szivatósak. Persze teljesíthető és ez az alap, ha az ember az adott nyelvet akarja tanítani. Ha van kérdésed még, szívesen válaszolok.

2020. jún. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!