Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » OLASZOSOK! Olaszul megtanulhat...

OLASZOSOK! Olaszul megtanulhatok egyedül? A nyelvvizsga menne vajon?

Figyelt kérdés

Nem az alapoktól kezdeném, egy évig tanultam az egyetemen az olaszt (most is egyetemista vagyok) tanárral, csoportban és gimis éveim alatt egyedül otthon. Amit nyelvtanból nagyjából tudok, az a következő: igeragozások, prepozíciók, passato prossimo. Ez megvan tutira de amúgy a duolingon keresztül már tanultam sok minden mást is (imperfetto, futuro semplice, futuro anteriore, condizionale passato, passato remoto). Ezeket még gyakorolnom kell elég sokat, hogy biztosan jól menjen. A szókincsemet is fejlesztenem kellene mert sok mindent felejtettem már és sok új szót kellene tanulnom.

Word-ben van egy 62 oldalas listám, amiben olasz szavak és mondatok, illetve magyar megfelelőik vannak. Ezeket meg tudnám egyedül tanulni, mellé gyakorolni a nyelvtant.

Amit még használni tudnék, azok a könyveim, olasz nyelvtani feladatok vannak bennük és van egy ilyen könyvem:

[link]


Egyrészt azért tanulnék, hogy plusz egy nyelvet beszéljek, másrészt meg szeretnék nyelvvizsgát.

Nyelvvizsgára egyedül is fel tudnék készülni? Ha sok szót ismerek és megy a nyelvtan, képleírások, akkor menni fog?


A nyelvvizsgát legkésőbb tavasszal szeretném, külön a szóbelit és az írásbelit. Lehetőleg külön de ha csak együtt lehetne mert nem fér bele máshogy az időbe, akkor úgy is jó.



Mivel tanárom nem lenne, ezért beszélgetni nem nagyon tudnék senkivel, ez baj?



2020. júl. 2. 10:41
 1/8 A kérdező kommentje:
A beszélgetést úgy tudnám megoldani ha magamban beszélnék szóval például felolvasnék egy kérdést a könyvből amit linkeltem és magamnak válaszolnék rá.
2020. júl. 2. 10:42
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van már más nyelvből nyelvvizsgád, akkor kb te is tudod, hogy milyen szinten kell lenned ahhoz, hogy sikerüljön és fel tudsz készülni egyedül is. Egyedül a beszélgetést kéne mással is gyakorolnod, mert az rendben van, hogy válaszolsz a saját kérdéseidre, de minden embernek más a gondolatmenete, így a vizsgáztatónak is. :D
2020. júl. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen kell külső segítség, hiszen nincs visszajelzés, nem tudod, hogy mi a hiba, és rosszul tanulod meg a dolgokat.
2020. júl. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Franciából felsőfokú nyelvvizsgám van, elég gyakran használom is a nyelvet.

Mivel a két nyelv nyelvtana elég hasonló, bizonyos szavak is, ezért gondoltam, hogy hátha menne egyedül.

2020. júl. 2. 11:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menne (felsőfokúm van), viszont meg kell találni a jó módszert. Én szavakat sose magoltam, csak ha szódolgozat volt, utána el is felejtettem, szóval ez a bemagolok 60 oldalt nekem nem válna be. Kérdés az is, hogy egy vagy kétnyelvűt akarsz. Azért kérdezem, mert az egynyelvűben nincs fordítás.


Amiket csinálnék: nyelvtant átnézni egy rendszer alapján.Filmek, sorozatok nézése, hogy szokd a halás utáni értést. Cikkek vagy rövid történetek, könyvek olvasása. Persze a szintednek megfelelően.


Ami fontos szokott lenni a nyelvvizsgán és jó pont az a congiuntivo helyes használata.


Szóbelinél a képhez tartozó témáról kell tudnod beszélni, nem pontosan leírni a képet.


Beszéd: vannak ilyen language exchange találkozók vagy ha egyetemre jársz biztosan vannak olasz erasmusos hallgatók.

2020. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én is egyedül tanulom az olaszt és a cél a nyelvvizsga.


Azt írtad kedves utolsó, hogy "rövid történetek" olvasása. Hol találhatnék ilyet, ami nem unalmas gyerekmese, de nem is politika és ilyen magasabb szókincset igénylő cikkek? B1-en vagyok most.

2020. júl. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó (előtted levő vagyok) nézd meg ezt pl. Dino Buzzati sessanta racconti. Nem tudom mennyire nehéz neked. (A rövidebb történetek neve racconti olaszul)
2020. júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egyedül készültem fel B2-re, és meglett. A kommunikáció nekem is nagy nehézséget okozott így egyedül, de ebben nekem a Színes Kérdések és Válaszok Olasz Nyelven B2 szinten segített, mert ebben tényleg rengeteg kérdés van rengeteg mintaválasszal, hatalmas a szókincse (bőven B2 fölötti, szerintem még C1-re is elég ha tényleg minden új szót megtanul belőle az ember). És mivel érdekesek a kérdések, nekem baromi élvezetes volt megválaszolgatni őket, nagyon sokan elgondolkoztam, és tényleg a véleményemet fejeztem ki a válaszaimmal olaszul. Egyszerűen imádtam ebből a könyvből készülni, nagyon jól összerakták. Persze nem válaszolt senki, tehát nem volt valós komm. de utána el tudtam olvasni a mintaválaszokat, és azokból tudtam más álláspontot találni ugyanarra a kérdésre...mondjuk az azért nem ugyan az, de hát ez van ha az ember egyedül tanul. Plusz van benne témakörönként kettő hallás utáni értés feladat is. Szóval szerintem egy remek könyv B2 (akár C1 is) felkészítésre egyedül tanulóknak, csak ajánlani tudom.


Ha pedig nagyon beszélgetőtársat keresel akkor szerintem érdemes az interneten szétnézni, ott vannak olyan oldalaok, ahol nyelvtanulók segítik egymást, hátha találsz ott valakit, de ebben nem vagyok valami járatos. Vagy keress olasz ERASMUS vendégdiákot az egyetemeden.


Sorozatnézéshez pedig itt egy remek link, ezen az oldalon nagyon sok jó sorozat fenn van olasz szinkronnal/eredetileg olaszul (mondjuk felirat nincs hozzá): [link]


Sorozatok B1-B2 szintre (szinkronizáltak, tehát jól érhetők)

- Friends - pont az van a linken behozva

- Brooklyn nine-nine

- How I met your mother

- Riverdale

- Good place

- NCIS bármelyik


Sorozatok B2-C1 szintre (mind eredeti olasz sorozatok, kiv. Trónok harca)

- Nero a meta / Carlo e Malik

- Il processo (a személyes kedvencem, de sajna csak Netflixen van fent egyenlőre, ott akár felirattal is)

- Luna nera

- Suburra

- Baby (ez is csak Netflixen)

- Skam Italia

- Il Trono di Spade (Trónok harca-szinkron)


Amihez nem írtam h csak Netflix, azok mind fenn vannak a linkelt oldalon, bal oldalon van a kis keresőpanel, oda kell beírni a címeket :)


Eredményes olasztanulást kívánok!

2020. nov. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!