Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két és fél év alatt megtanulha...

Két és fél év alatt megtanulhatok japánul középszinten?

Figyelt kérdés
Jelenleg angolból van középfokú nyelvvizsgám, más nyelvet soha nem tanultam. Bsc képzésben veszek részt, de az msc diplomához majd szükségem lesz még egy középfokú nyelvvizsgára. Egy ideje fontolgatom, hogy milyen nyelvek jöhetnének szóba de egyik sem fogott meg, viszont a japán beszéd zene füleimnek, csak ugye az írás.. Tehát ennyi idő alatt fel tudnék készülni egy középfokú nyelvvizsgára vagy inkább nézzek másik nyelvet, amit ennyi idő alatt elsajátíthatok? Köszönöm!

2016. aug. 22. 02:40
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Nézz másik nyelvet. Írni nem hiszem, hogy ennyi idő alatt megtanulsz. Nemcsak firkálni kell, hanem szépen, meghatározotott sorrendben húzni a vonalakat. Ők maguk sem ennyi év alatt tanulják meg. Lehet egyáltalán neked japánt választani ? Legtöbb egyetem európait vagy oroszt kér. De nekem mindegy. Megpróbálhatod, de sok időd fogja bánni. Pénzed is mert tanár nélkül macskakaparás lesz, ahogy írsz. Sajnos látom hogy írnak sokan.
2016. aug. 22. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Angolt pedig nem ártana felsőfokra fejleszteni előbb.
2016. aug. 22. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves első kommentelő: az egyetemünkön az a kikötés, hogy legalább egy élő nyelvből legyen minimum középfokú. Ez nekem ugye az angol, a másik nyelv egyáltalán nincs kikötve, holt nyelv is lehetne. Igen, tudom, hogy nem firkálás, ezekkel tisztában vagyok, utánanéztem, és az alapján kezdtem el mégis érdeklődni, de ha úgy gondolod, hogy ennyi idő alatt nem lehet napi gyakorlással elsajátítani a kandzsik írását, akkor azt el tudom fogadni.

Második kommentelő: szerintem nem ez volt a kérdés.

2016. aug. 22. 13:49
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Plot twist: az első és a második kommentelő valószínűleg ugyanaz a személy. (Az azonos százalékból és az egymásutáni gyors válaszokból következtetve.)


Japánul megtanulni tényleg nem könnyű - ugyanannyi idő alatt 2 másik (európai) nyelvet elsajátíthatsz.


A nyelvvizsga-rendszerről is érdemes ejteni néhány szót:

A nemzetközileg elfogadott japán nyelvvizsga a JLPT. Ez sajnos Magyarországon nem akkreditált, úgyhogy diplomához sem fogják elfogadni. Lehetőség van viszont honosítani ezt a nyelvvizsgát, és akkor már csak ki kell egészíteni szóbelivel (meg némi írásbeli résszel is, ha kétnyelvűt akarsz).

[link]

Itt azt írják, hogy az N4-es szintet is lehet középfokúnak honosítani, ami azért vicces, mert az N4 legnagyobb jóindulattal is csak egy erős alapfok. (És ezt a szintet el is lehet érni 2 és fél év alatt, még talán úgy is, ha közben mást is tanul az ember.)


Magyarországon akkreditált japán nyelvvizsgát az Origó nyelvvizsga központban lehet tenni:

[link]

A vizsga mikéntjéről én így hirtelen nem találtam semmi infót, az időpontokon kívül, úgyhogy a felkészülés lehet, hogy problémásabb, mint a JLPT esetében (amihez dögivel van felkészítő anyag).


Szóval nem lehetetlen nyelvvizsgát szerezni japánból, csak kell hozzá némi utánajárás és kitartás.

2016. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Anjinsunnak is sikerült a B2-es nyelvvizsga. Persze jó sok szakit ívott. Ígyál szakit te is.


https://www.youtube.com/watch?v=h6gSGm61HdE

2016. aug. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!