Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki tud mutatni, valami...

Valaki tud mutatni, valami szabályt, vagy jelentést, ami megmagyarázza, hogy miért az about jó ide? There are a couple of things I want to see you about.

Figyelt kérdés

#about-miatt
2020. júl. 5. 16:45
 1/8 A kérdező kommentje:

Más jelentésben de hasonló helyen láttam már így az aboutot:

She is the woman Joe is talking about.

2020. júl. 5. 17:18
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, én kissé nem értem. Belenézve a Sztaki angol-magyar szótárba, ami nem egy túlcizellált gyüjtemény, ott van az about jelentése, hogy -ról -ről. Mi lehet a problémád? Lehet, hogy nem társítod az about-ot a woman szóval vagy a couple of things kifejezéssel? vagy nem mondta senki, hogy (például) a woman-es mondat az tulajdonképpen a beszélt angol egyszerűsítése (két lépcsőben) ebből a mondatból: She is the woman about whom Joe is talking?
2020. júl. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
phrasal verb
2020. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az about nem csak azt jelenti, hogy -ról, ről, úgy ahogy a kérdésben sem.

Ott azt jelenti, hogy miatt. Csak elég furán van kifejezve. És ehhez hasonló mondatot így kifejezve még nem láttam. Sehol. A hozzászólásomban a woman-es mondatot azt értem, és láttam már máshol is így. Ott az about ugyanúgy a végén van. Csak nem egyedül. A talk about elég gyakori kifejezés. De nem az lett volna a lényeg, hogy eltereljem a témát a hozzászólásra a kérdés kárára. Szóval maradjunk a kérdésnél és annál, hogy kerestem az interneten ilyen mondatokat, de sehol sem találtam hasonlókat így kifejezve, hogy tudjam, hogy létezik-e és hogy használják.

2020. júl. 5. 21:18
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként volt még három lehetőség az about-on kívül, az on, az of és a - semmi. És a kérdésemben ezt írtam, hogy miért egy ilyen about a jó megoldás oda, amit nem nagyon láttam még így használva.
2020. júl. 5. 21:23
 6/8 A kérdező kommentje:
A mondat magyarul: Van pár dolog, ami miatt látni szeretnélek.
2020. júl. 6. 00:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam még, és hivatalos szótárban sem találtam meg, bár itt van róla szó: [link]


és még pár helyen: [link]


[link]


[link]

2020. júl. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2020. júl. 6. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!