Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a Legegyszerűbb francia...

Melyik a Legegyszerűbb francia nyelv könyv?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, mint pl angolban a „gyakorlatias angol” ahol képekkel, és példamondatokon keresztűl magyarázza el a nyelvet.

[link]

[link]



2020. júl. 6. 15:44
 1/1 anonim válasza:

Én az Allons-y nevű tankönyvből tanultam, elvoltam vele, vannak benne illusztrációk meg emlékeim szerint példamondatok is (magyar fordítás szerintem nem volt hozzájuk mondjuk, de az a baj hogy jóval kisebb a magyaroknak szóló/M.o.-on is elérhető franciakönyvek terén a választék, mint angolkönyvek esetében :/) Szóval kezdetnek azt ajánlanám, de később amikor a nyelvtan alapjaival már tisztában vagy és haladnál egy B2 felé akkor inkább térj át az Alteregora, ami eléggé megizzaszt ugyan, de azzal tényleg el tudsz jutni egy stabil B2 szintre, az Allons-y tk.-ről sajnos az a tapasztalatom hogy az elvileg B2re felkészítő is csak t*kölődik az erős B1 szinten :DD

Az a tankönyv ami a középiskolai tanmenetben szerepel, elvileg gazdag illusztrációkban meg elég "egyszerű" is, de a tanárom azt eléggé szidta, szerinte azzal nagyon nem lehet eljutni egyről a kettőre... de lehet mégis érdemes lenne azt is megnézned, (nevét nem tudom sajnos) mert elképzelhetőnek tartom hogy a nyelv alapjait elég egyszerűen elmagyarázza, ha nincs az embernek tanára akkor könnyen el tud menni a kedve a kacifántos nyelvtani magyarázatok miatt (is) sajnos :(

Remélem segítettem valamennyit:)

2020. aug. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!