Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire lehetséges autodidakt...

Mennyire lehetséges autodidakta módon eljutni B1-es szintre németből egy év alatt?

Figyelt kérdés

Nyelvórákra sajnos nincs pénzem, mert méregdrágák.

Jövőre viszont ki szeretnék menni Németországba dolgozni.

Jól jönne egy B1-es nyelvvizsga.



2020. júl. 6. 18:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Jelenleg olyan gyenge A2 erős A1 szinten lehetek
2020. júl. 6. 18:40
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
B1 szintre simán, de az nagyon messze van a nyelvtudástól.
2020. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ha nincs munkahelyed Munkaügyi központ még neked fizetne azért havi 60ezret fél évig, ha németet tanulnál...
2020. júl. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azzal pontosítanám a 2-es hozzászóló írását, hogy a B1 is nyelvtudás, mert az Európai Referenciakeret szerint a B már önálló nyelvhasználót jelent. A1-A2 a küszöbszintek, amikor saját magadtól még nem tudsz kifejezni túl sok mindent.

Szerintem két év rengeteg idő, nem csak B1, hanem akár B2-re is eljuthatsz. Fontos hogy naponta foglalkozz a némettel, akár 5 vagy 10 percet is, de sose legyen olyan, hogy nem használod, mert könnyen elfelejtheted. Neten rengeteg anyag van, ami ingyenesen elérhető :) Viszont ha dolgozni szeretnél, nézd meg hogy melyik német területen dolgoznál, mert sokszor Hochdeutsch-al, amit tanulsz iskolában/találsz interneten kezdetben nagyon nehéz boldogulni.

2020. júl. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egy évem van.

És azt megjegyezném, hogy nagyon rossz nyelvi készségeim vannak. Angolul pl 12 évig tartott eljutni B2-re

2020. júl. 12. 13:34
 6/10 anonim ***** válasza:

#4

A referenciakeretben leírtak totál baromságok és kb. semmi közük a nyelvvizsgákhoz. Én például úgy tettem le a középfokú (B2) nyelvvizsgát, hogy a szókincsem kb. 300 szóból állt, tehát már alapból ki van zárva, hogy a nyelvtudásom akár a B1-et is elérje.

2020. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Teljesen lehetséges
2020. júl. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megtörtént sztori. Egy hónap alatt,nulláról B2-ig jutott egy ismerősöm, napi két óra német. Tanárral. Délelőtt egy, meg délután.

Semmi nem lehetetlen. Nem tudom te mennyire vagy fogékony rá,de igy magadtól is simán rá lehet állni. Mindent állíts át németre, német podcastok,zenék, könyvek, bújjad őket,programozd át az agyad, és sima. Eltököltség kérdése,na meg a kitartása. Vedd kihivásnak. :D hajráá

2020. júl. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Gondolom itt is arról van szó, hogy az illető nyelvvizsgát tett, nem pedig arról, hogy B2 szinten ismeri a nyelvet. Szerintem is tulajdonképpen bármilyen nyugati nyelvből lehet nyelvvizsgát tenni kettő, legfeljebb három hónap alatt, de ez nem jelenti hogy beszélni is tud az adott nyelven.

2020. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 hát szerintem ha kellően rááll annyira,hogy nyelvvizsgára készül, eléggé tud beszélni. Plusz ezcsak azalap, meg elmélet. Utána kedvére kötheti össze, gyakorlatban,amit megtanult. Mindenképp több a semminél.
2020. júl. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!