Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz! Honnan tudom, hogy...

Orosz! Honnan tudom, hogy mikor lágy és kemény egy mássalhangzó? + Nemek és többesszámban kellene segítség

Figyelt kérdés

Szóval egyedül tanulok itthon oroszt, шаг за шагомból, de vannak kérdéseim, plusz ellenőrizni sem tudok. (Ha tudtok javító kulcsot, azt is megköszönném)


Tehát azt nem tudom, hogy a ь/ъ jelek leszámítva hogy derül ki egy mássalhangzóról, hogy kemény vagy lágy-e.


És így nem tudom, hogy jól tippelem-e a nemet, és hogy most melyik többesszám jel is kéne.


Pl. Вилка a-ra végződik, gondolom nőnemű, de most hogy a többesszáma вилкы vagy вилки azt már nem igazán tudom eldönteni. Mondjuk azt hiszem a к mindig kemény, úgy hogy az elsőre tippelek.


De pl egy лампа esetén már nem tudom, mert a п lehet lágy és kemény is...


A бегемот pedig férfinemű lenne? Mivel a semleges és nőnemet kizártam, de itt sme tudom, hogy a т kemény vagy lágy-e.



Esetleg ha tudtok valami jó ellenőrző szoftverről, akkor szívesen elszórakozok azzal, ha valóban megbízható, mint a németeknél a duden nyelvhelyesség-ellenőrző generátora



2020. júl. 7. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt is ajánlom figyelmedbe: [link]
2020. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chtt ***** válasza:
100%

Ha a Sag za sagomból tanul és kezdő, Lebegyeva szerintem még nem túl nagy segítség neki...


Épp ma adtam kölcsön a Sag za sagomot, szóval nem tudom ellenőrizni, de nem ír véletlenül magyarázatokat?

Férfinem nincs, biztos csak eltévesztetted. Hímnem, nőnem, semlegesnem.

вилки - mert köhögő (k, h, g) és susogó (s, cs, zs, c, scs - ennek azért nézz utána) nem állhat ы. Begemot - t után nincs lágyjel, tehát kemény és hímnemű. Lampa - ha lágy lenne, nem "a" állna utána, hanem "ja".

Ha körülnézel itt a GyK-n, találsz erre vonatkozó válaszokat.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..


Remélem, találsz köztük hasznosat.

A Facén van orosz kezdőcsoport, létezik egy Beszéljünk oroszul oldal is valahol, ott is érdemes körülnézni.

Így hirtelen más nem jut eszembe.

Sok sikert!

:)

2020. júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kettes köszönöm, ezekre biztos ránézek! :)


De vannak benne magyarázatok, csak nekem nem elegek 😂


És a férfinem valami pillanatnyi agymenésem lehetett, utólag is bocsánatot kérek miatta :)

2020. júl. 7. 20:04
 4/4 chtt ***** válasza:
100%
Ha bármiben segíthetek, keress nyugodtan (lehet, hogy nem rögtön, de azonnal tudok válaszolni, de mindenképp válaszolok). Elméletileg picit értek hozzá, és szeretem is a nyelvet. :)
2020. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!