Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » KIEJTÉS. Ha valaminek az E...

KIEJTÉS. Ha valaminek az E száma mássalhangzóra végződik, a T számát h ejtem ki? Pl lennt

Figyelt kérdés

Resource: erőforrás

rizó(r)sz

Resources: erőforrások

1. rizó(r)sz vagy 2.

rizó(r)sziz


Van több pl.

Consequence

Többes száma megegyezik az E számmal vagy kiejtem azt az izt?


2017. júl. 15. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

rizórsziz lesz.


(vagyis, nem így, de érted, ugye. ejted a végét.)

2017. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, köszi
2017. júl. 15. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Mitől sinkófálódna már el a többes szám -s-e csak azért, mert -sz hangra végzőődik az alapszó? Elég furcsa, hogy ilyen szavakat ismersz, mint resource meg consequence, de hiányoztál, amikor a többes szám kiejtésének 3 típusát tanulátok életed 2. angolóráján. Ha zöngésre végződik, -z vel ejtjük, pl "arm(z)", ha zöngétlenre, -sz-szel, pl "rabbit(sz)", ha meg s, sz, z hangra, akkor -iz, ejtéskönnyítő magánhangzóval.

(Amúgy meg nyugodtan vehetted volna a fáradságot, hogy kiírd, hogy egyes szám és többes szám (9 leütéssel több), mert nekem több időbe telt kitalálni, mi az az E szám meg T szám, mint neked tartott volna azt a 9 betűt beütni.)

2017. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
az E szám az tartósítószer meg szinezék
2017. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%
Ez még elég jól hallható/ejthető, de a cloths/months már nem egyszerű nem anyanyelvi beszélőnek.
2017. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!