Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetemi felvételinél ha most...

Egyetemi felvételinél ha most sikerült (június 30-án írtam) nyelvvizsga fele, akkor azért jár plusz pont?

Figyelt kérdés

Mert azt írták, hogy 2019. szeptember 1. után aki sikeres(akár fél) nyelvvizsgát tett annak jár a többletpont. De azt olvastam, hogy június 15-ig van a tanév. De közben meg hivatalosan nem augusztus 31-ig? Egy tanár ismerősöm mondta, hogy attól hogy szünet van attol még addig van a tanév.

Tehát lehet ezért nem írták oda hogy 2019 szeptember 1- 2020. Június 15-ig. Mert amúgy is logikátlan.



2020. júl. 7. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy tudom, hogy "fél" nyelvvizsgáért nem jár pont, csak komplexért.
2020. júl. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Hát ha feltudod tölteni az eredményt júli 9-ig akkor kapsz pontot, ha nem akkor nem.
2020. júl. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Feltöltöttem, aztán majd lesz valami.
2020. júl. 8. 12:20
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Csak komplex nyelvvizsgáért jár pont, a felet nem számítják be.
2020. júl. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Az előző és az első válaszolónak: Idén sajnos beszámítják a fél nyelvvizsgát is teljes ponttal, ami szerintem igazságtalan azokkal szemben akik a komplexet időben letették, de így van most.
2020. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elnézést, nem voltam ezzel tisztában! :)
2020. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jó hát igen igazságtalan, de sajnos ez van. Szerintem meg alapból az az igazságtalan, hogy ennyire sok pontot érnek azok a dolgok amik a szakmához nem is tartoznak hozzá.

Mert attól hogy tudok mondjuk olaszul attól nem leszek jobb mérnök. Persze igen, rohadt jó egy nyelv és magában a munkában lehet sok előnye lesz, de hogy felvesznek mondjuk egy rosszabb matekost mérnöki szakra mert van 2 nyelvvizsgája ezáltal 40 pontja...ez is vicc. Szóval bocsánat, de hagyjuk az igazságtalanságot.

2020. júl. 10. 22:23
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Már ne is haragudj a diplomádhoz is kötelező egy nyelvvizsga. Bekerültem úgy anno, hogy volt nyelvvizsgám (egy közép angol) és egy jó emelt matekom. Nem kell itt hisztizni, de aki nem bír letenni egy nyelvvizsgát az alkalmatlan az egyetemre vagy hogy diplomat kapjon. Mondom úgy, hogy mérnökként végzek idén. Nekem sem volt jó nyelvérzékem mégis sikerült egy közepet lerakni. Szóval kedves kérdező, ne te sértődjél meg, mert majd koppansz az egyetemen ha rájössz, hogy sokkal rosszabb és nehezebb dolgok is vannak egy nyelvvizsgánál:)
2020. júl. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze igazad van. Én kérek bocsánatot a véleményemért.
2020. júl. 10. 23:20
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Én is villamosmérnökire járok, de szerintem ne vegyük egy kalap alá a nyelvtanulást a szakmai tárgyakkal. Maximum a programozással hozható némiképp köszönőviszonyba, de nem érdemes összemosni a kettőt.
2020. júl. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!