Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvtanulási formát...

Melyik nyelvtanulási formát részesítitek előnyben?

Figyelt kérdés
Akár egy új nyelvet akartok megtanulni, akár szeretnétek felfrissíteni a nyelvtudásotokat, akár komolyabb céljaitok vannak, pl. nyelvvizsga, külföldi továbbtanulás stb.

2020. júl. 10. 08:36
A kérdező szavazást indított:
nyelvtanfolyam egy nyelviskolában
magántanár
online magántanár (pl. skypeon keresztül)
online fizetős vagy ingyenes videókon keresztül
teljesen önállóan, az internet és a tankönyvek segítségével tanulok
33 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Önállóan tanulok, nulláról kezdve, mivel szerintem a magántanárok legtöbbje hiába szuper jó, nagyon lehúzós... de a beszélgetés és kiejtés miatt majd nyelvtanfolyamra fogok jelentkezni, ha egy A2-es szintet elértem, tanfolyammal/tanárral akarok B2-re eljutni.
2020. júl. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában önállóan tanulok, de nyelvvizsgára nem tudok egyedül felkészülni, ahhoz majd nyelvtanfolyam kell.
2020. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha konkrétan csak a nyelvvizsga a cél, akkor előtte intenzív nyelvtanfolyam a legcélszerűbb - nekem bevált angolnál és németnél is egy-egy nyári tanfolyam, ami nyelvvizsgával végződött.


Habár sok kifejezés megmaradt ezekről a nyelvtanfolyamokról, ha nem vizsgázni szeretnél, hanem tényleg csak a tudásodat fejleszteni, akkor célszerűbbnek tartom a magántanárt, vagy az önálló tanulást.


Ha még kezdő vagy, akkor szerintem nehezebb önállóan, otthon tanulgatni (na meg persze motiváció is szükséges hozzá), de ha már vagy egy bizonyos szinten, és fel akarod frissíteni a tudásod, netán külföldre fogsz utazni nemsokára, akkor szerintem interneten cikkek olvasása, akár filmnézés is hasznos lehet.

2020. júl. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem az online magántanár vált be, mert csak rám figyel. Heti egy alkalom elég nyelvenként nekem, adjon jó sok leckét és tanulnivalót, azzal elvagyok itthon, neki az a feladata hogy visszajelzést adjon a munkámról és úgymond mutassa az utat. :) Ilyen formában nem lehúzós.


A csoportos tanfolyam jó, ha nem sürgős a cél, vagy csak hobbi. Nagyon szórakoztató közösségi élmény, de ha gyorsan akarsz haladni vagy nyelvvizsgázni, akkor a magán tanár jobb.

2020. júl. 14. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!