Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ötletek, tapasztalatok norvég...

Lana125 kérdése:

Ötletek, tapasztalatok norvég nyelvtanuláshoz: blogok, oldalak, könyvek?

Figyelt kérdés

Néhány hete elkezdtem norvégul tanulni, csak úgy otthon, magamtól. Kivettem néhány nyelvkönyvet a könyvtárból és bár eddig elég könnyen megy a tanulás,viszont biztos vagyok benne, hogy lesz sokkal húzósabb része is. a Jelenlegi nyelvkönyvem (Lingea-norvég)pedig elég bonyolultan fogalmaz. Tudnátok esetleg ajánlani valamit ami ennél egyszerűbben, esetleg példákkal, gyakorlófeladatokkal szemléltet?

Ami még jobb lenne: ingyenes olnile norvég gyakorlófeladatok, játékok,nyelvtanuláshoz magyarázatok. (Doulingo-nál picit hasznosabbra gondolok :D)

Lehetőleg magyar, de az sem hátrány ha angol nyelven.



2020. júl. 9. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Magyarul ne reménykedj, hogy találsz, angolul is alig van...

Egyébként, hiszed vagy sem, a Duolingo igenis hasznos! Az elején valóban elég dedós, és nem gondolnád, hogy jó, de nekem annyira bevált, hogy már a norvégra szinkronizált rajzfilmeket tudom követni, és kb értem miről van szó. Ráadásul még be sem fejeztem a kurzust, most járok úgy 3/4-énél. Lassan épít, de biztosan, a folytonos ismételgetéssel pedig kiválóan rögzülnek a kifejezések. B1-ig (!!) kiválóan elvisz. Állítólag amúgy a felhasználók szerint a norvég az egyik legjobb kurzus a Duon. Meg a neten eleve nem találsz ennél jobbat, átfogóbbat.

Ha kérdésem van, azt általában a Redditen írom ki a r/norsk-ba, ott anyanyelviek segítenek (elég gyorsan, ami azt illeti). Ott egyébként sokan javasolják a "På vei" tankönyveket, bár azok végig norvégul vannak, kezdőként lehet, hogy nem jó ötlet. Amazonon viszont láttam néhány angol->norvég könyvet, érdemes ott nézelődni, egész jó áron vannak (kb 20€-ért kapsz egy jó könyvet, míg itthon a Libra könyvesboltban 10 ezertől indulnak a tankönyvek...). Lingea könyvem nekem is van, eddig alig használtam...

A youtubeon van egy osloi nő, aki felirattal norvégot tanulóknak csinál videókat, Norsklærer a neve, azt hiszem. Nagyon jó! Emellett hallgatásnak még a Netflix fiókod (ha van) érdemes áttenni norvég nyelvűre, és akkor elérhetővé válnak norvégul a rajzfilmek (sima, felnőtt filmeket nem szinkronizálnak). Meg ott van még a Spotify is, teli podcastekkel (nyelvtanulósak is vannak, és jók!).

2020. júl. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, meg is nézem ezt a Youtube csatornát :D
2020. júl. 10. 12:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elso mindent elmondott, sok sikert neked. :)
2020. júl. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak most találtam rá a kérdésre.

Duolingora azt mondják csak egy alapot ad, nem nagyon próbáltam azt még, így nincs tapasztalatom. Hasonló, de nem alkalmazás:

[link]

Angolul vannak itt is elmagyarázva a dolgok, stb. Van gyakorló feladat, videó, hanganyag, stb.


FBon érdemes belépni a Tanuljunk együtt Norvégul csoportokba, nagyon sok anyagot töltenek fel oda, segítséget is adnak meg nyelvtanárok is szoktak ott hirdetni.


På vei lehet norvégul van végig, de úgy van összerakva, hogy norvégul tanít meg norvégul. Nagyon sokan önállóan tanultak meg vele norvégul, mert tényleg érthetően van összerakva. Nagyon sok nyelvtanár szerte a világban ezt használja a tanításhoz, ehhez is vannak már online anyagok.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, van még kérdésed nyugodtan rakd fel (nem, nem vagyok profi norvégos, én is amatőr szinten tanulom és mindig újra kell kezdenem).

2020. júl. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!