Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvvizsgamentesség miatt...

A nyelvvizsgamentesség miatt akik megkapták a diplomát,tényleg pótolni kell a nyelvvizsgát 2 éven belül?

Figyelt kérdés
diploma,nyelvvizsga,mentesség,vizsga,záróvizsga
2020. júl. 11. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos nem.
2020. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Nem. És amúgy sem adnám vissza a papírt. "Elveszett sajnos." >:)
2020. júl. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi :) én sem hallottam még róla.csak ismerősök mondták.
2020. júl. 11. 15:45
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos nem. De remélem kitalálnak nekik valami szankciót(kevesebb fizetés pl) hiszen nem teljes értékű a diplomájuk.
2020. júl. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Mellékkérdés, de hogy a francba fordulhat elő, hogy valaki lediplomázott, de lenyelvvizsgázni nem tudott?

Esküszöm, érthetetlen.

Annyira alacsony a B2-es követelmény, hogy az elképesztő, nagyjából 3 hónap intenzív tanulás...

2020. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

#5: Például úgy, hogy 31-40 évvel ezelőtt még oroszt tanult, azóta pedig nem volt szüksége a nyelvre.

Én legalábbis most küzdök vele. Mivel csak a következő félévben végzek, engem nem érint a nyelvvizsgamentesség.

Aki nem humán szakon tanul, annak ez nem annyira egyszerű sajnos.

Főleg, ha otthon kényszerülsz letöltött anyagokból tanulni, mivel az egyetemen nyelvoktatás nincs, és arra meg nincs pénzed, hogy nyelvtanárhoz menj...

2020. júl. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
Megküzdesz érte, mint akárki más. Ez a korrekt. Az, hogy sutyiban a vírusra hivatkozva kiadtak egy rakás papírt, gondolom, kapóra jött néhány havernak, komának, rokonnak, az nem korrekt. Mások ezért keményen megdolgoztak, és lássuk be, eszközökkel, tanfolyammal, tanárral és vizsgá(kkal)val együtt ez még csak nem is kevés pénz úgy mellesleg. Haragszom erre az intézkedésre, teljesen indokolatlan és nagyon nem korrekt.
2020. júl. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Nem kell pótolni.

Ettől függetlenül az intézkedésre én is haragszom, nyelvtanárként.

Sokakat láttam megküzdeni a nyelvvizsgáért, keményen tanultak már munka mellett a diplomájuk mentése miatt, nagyon becsültem őket. Most meg... 0 energiával megkapják a bent ragadt okleveleket. Tisztelet a kivételnek.

Arról nem is szólva, hogy hányan tűntek el a nyelvtanárok óráiról azért, mert eddig jártak, készültek nyelvvizsgázni - hiszen ez kellett ahhoz, hogy megkapják a diplomájukat, most viszont már minek erőlködjenek, ha anélkül is megkapják???

2020. júl. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
De a kérdés, hogy egy csomó diplomához minek a nyelv? Pl.: óvónő, tanító,...
2020. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%

Van, aki diszlexiás, diszgráfiás vagy autista, és hiányzik a nyelvvizsga, mivel a nyelvi készségek nem működnek úgy, ahogy a többségnek.

Nálam a nyelv aktiválása volt a probléma, de a végére így is összejött.

2020. júl. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!