Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan, aki tanár nélkül...

Van olyan, aki tanár nélkül meg tudott tanulni egy adott nyelvet olyan szinten, ami elég egy középfokú nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés
Ha igen, melyik nyelvet tanultad megy így?

2020. júl. 12. 21:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát, angolból középfokról készültem tanár nélkül felsőfokra. Meglett, de éppen hogy.

Németből gimiben letettem a középfokút, aztán 10 évig semmi közöm nem volt a nyelvhez. Utána kikerültem Németországba dolgozni az igencsak megkopott tudásommal. Nem fogadtam tanárt, hanem nekiálltam tanulni. Most már C2-es nyelvvizsgám van belőle. Nyilván segített az anyanyelvi közeg, de ahogy látom a többi külföldin, önmagában a kinti élet még nem csinál csodát a nyelvi készségek terén.

Kérdező, nyugodt lehetsz afelől, hogy tanár nélkül is meg lehet tanulni egy nyelvet. Sok munka és erőfeszítés árán, talán lassabban, mint egy tanárral, de meg lehet csinálni.

2020. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!