Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az Orosznyelvben az o-t miert...

Az Orosznyelvben az o-t miert ejtik neha e- nek ??

Figyelt kérdés

2020. júl. 13. 18:56
 1/7 chtt ***** válasza:
68%
Példát tudnál rá hozni? Rövid á-nak ejtik hangsúlytalan helyzetben, néha i-nek (часы, счастливо), de e-re nem emlékszem.
2020. júl. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 chtt ***** válasza:
70%
Jaj, tisztára hülye vagyok ma - gondolom, rájöttél, hogy az "i" a hangsúlytalan "a"-ra vonatkozott, nem az "o"-ra. Bocsánat (már délelőtt is hibát hibára halmoztam, talán ma nem kellene "segítenem":(
2020. júl. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Az Orosznyelv nem létezik. Az orosz nyelv hangjait cirill betűkkel írják le. A magyar e hangnak megfelelőt э betűvel jelölik. Az o betűvel jelölt hang ejtése a magyar orr szóban lévőre hasonlít.
2020. júl. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Kiejtési szabályokat el kell sajátítani, hangsúlytalan o-t á-nak ejtik,hangsúlytalan e- i-nek, já betűt is néha i-nek, de nem mindig, stb.
2020. júl. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia én Magyarországon élek orosz családban tehát a második nyelvem a magyar.:) A válasz egyszerű:

Nem csak ezekkel a betűkkel fordul elő ez például az a es az o is

Azért mert az alap szó gyökere azzal a szóval van példa: fóka

Ha ragozod valahogy oroszul akkor máshogy hallod viszont úgyanúgy kell írni továbbra is

Tehát: a szónak a ‘gyökerére’ kell rájönni amitől származik és azt használni ragozással is hiába hallasz másik betűt. Eléggé összetett főleg hogy az összes szóbak lehetetlen tudni a gyökerét, néha még az oroszok is keverik én sokszor látom.

Hogyan javítható: egyértelműen a sok olvasással és írással valahogy nem is tudom elmagyarázni de rászokik az eszed és tudod arról a szórol hogy becsapos lehet :)

Remelem tudtam segiteni ha erdekel orosz nyelvvel kapcsolatban valami irj privatban nyugodtan!

2020. dec. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Ez egy tévedés hogy az emberek azt mondják hogy rosszul hallod

NEM! Jól hallod az a betű ugyan az hangzásra bizony

Írásban már teljesen más tészta meg kell tanulni el kell sajátítani

2020. dec. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Példa:

Который

Kotoríj-nak ejted ha kiolvasod úgy ahogy le kell írni viszont a kiejtése kátoríj ezért automatikusan a betut akarsz oda tenni ha csak nem tudod hogy ezt o betuvel KELL irni

2020. dec. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!