Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orosznyelv.com oldalon...

Az orosznyelv.com oldalon keresztül meg lehet minimum középfokon tanulni oroszul?

Figyelt kérdés

Mármint, úgy, hogy a nyelvtani szabályokat ott tanulnám meg (könyv nélkül) és a szavakat külön szótárból.

Mellesleg egyedül tanulnám, mert nincs kivel.

[link]


2011. jan. 17. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

CSAK ezt az oldalt használva szerintem kizárt, bár remek oldal és én is használom. Viszont ahogy láttam, elég kevés nyelvtan van fenn rajta, ahogy emlékszem, a toldalékolásokat sem írták még le az elejétől a végéig.


Indulásnak viszont elmegy, de ha többet is szeretnél, adok pár oldalt, aminek hasznát veheted!


[link]

Igaz, angol, de ha érted a nyelvet, akkor rengeteg linket találhatsz rajta millió meg egy oldalhoz, plusz van hozzá némi anyag is fenn.


[link]

Itt az igék...

[link]

...itt a főnevek...

[link]

...itt pedig a melléknevek toldalékolását gyakorolatod.


[link]

Őt pedig újabban mindenhol látom belinkelve, és végülis, mondhatom, jogosan. Ez azért nagyon hasznos, mert az anyanyelvi beszélők értékelik a gyakorlataidat és elmondják, min lehet és kell még javítanod.


Én is egyedül tanulom, bármennyire is mondják hogy sokat nem érsz el vele így, nekem is sikerült, kb. középfoknál járok, az anyanyelvi beszélők szerint pedig a mumusnak tekintett kiejtésem is messze van a rossztól. (Utóbbit nem is értem, megmondom őszintén, miért mondják ennyire: egy angol vagy francia esetében OK, hogy nem tiszta a kiejtés, nem nyilvánvaló, de az orosz tekintetében azért más a helyzet.) Csak szorgalom és/vagy érdeklődés kell az egészhez. Jó tanulást!:)

2011. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én vagyok a béna, de szerintem rettenetesen kevés anyag van azon a honlapon, nyelvtant igazából nem is találtam. Szerintem jobban jársz, ha veszel valamilyen jó kis nyelvtannal foglalkozó tankönyvet. Pl. az это надо знать-ot, és abból tanulsz. Ott biztosan helyes, amit leírtak. És át is lehet látni.

Inkább nézegesd azokat az oldalakat, amiket az előző válaszoló is ajánlott. Mondjuk, ha nem tudsz angolul, akkor elég nehéz a neten idegen nyelvet tanulnod.

2011. jan. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
www.russian-.com
2011. jan. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Helyesbítek. www.russian-plus.com. Szerintem nagyon jó oldal, rngeteg oktatóvideó van: kezdőknek, középhaladóknak, haladóknak egyaránt.
2011. jan. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én is az эта надо знать-t tudom ajánlani, vagy valamelyik Havronyina nyelvkönyvet még az átkosból. Érdemes lenne inkább egy tanfolyamra beiratkoznod, ahol az olvasást és a beszédet is gyakoroljátok. itt egy jó hely, ép holnap lehet utoljára jelentkezni:

[link]

Amúgy merre laksz, mert a tanulásban talán tudok segíteni szerény, két és fél éves nyelvtudásommal :) .

2011. jan. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Zichyújfalun lakom. A nyelvtanfolyam meg necces lenne, mert nem Székesfehérvárra járok suliba és ha jól tudom csak ott vannak jobban nyelvtanfolyamok.
2011. jan. 19. 20:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég nehéz így nyelvet tanulni, mert a beszéd, kiejtés stb nagyon passzív lesz. Úgy értem, hogy arra jó, hogy szavakat tanuljunk, helyesírást stb, de szerintem nem sokan mernének egy ilyen tudással megszólalni. De viszont nagyon jónak találom, hogy ilyen nagy az érdeklődés a nyelv iránt, én érettségiztem belőle, aztán egy alapfokú nyelvvizsgát letettem, sajnos itt aztán leálltam a nyelvtanulással, pedig nagyon szerettem. De most kedvet csináltatok, nézegetni fogom én is ezeket :-))))
2011. jan. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!