Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az angolt elég jól megértem...

Ha az angolt elég jól megértem(jobban megértem, mint használni tudom), akkor érdemesebb egynyelvű nyelvvizsgára menni, ugye? Vagy vannak más dolgok, amiktől nehezebb az egynyelvű, mint a kétnyelvű?

Figyelt kérdés

És még azt szeretném kérdezni, hogy melyik lenne a legjobb nyelvvizsga, ha egynyelvűt szeretnék, nem túl nehezet, olyat amiben mondjuk az írásbali rész többet ér, vagy az nem is baj ha nehéz, de a szóbeli rész egyszerűbb legyen. És mégis valami olyat amit értékelnek egy munkahely keresésnél. Vagy azt nem nézik, hogy milyen fajta, csak hogy meglegyen? Nem tudok sokat a nyelvvizsgáról, de jó lenne, ha már megszerezném. Még az lenne a kérdésem, hogy mennyit érdemes magántanárhoz menni, ha kb. mindent megértem, mindent el is tudok mondani, de a kiejtésem nem jó, és elég félénk vagyok, félek, hogy a nyelvvizsgán nem tudnék mindent elmondani, lefagynék.

(középfokút szeretnék)

Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2020. júl. 14. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
A munkahelyen azt fogják nézni, hogy mennyire van jó nyelvtudásod, nem azt, hogy milyen nyelvvizsgád van. Vannak ismerőseim akiknek sikerült a nyellvvizsga, de azóta már megszólalni sem tudnak az adott nyelven. Olyanokról is tudok akik felnőttként tanultak meg egy nyelvet vagy külföldről jöttek haza és folyéjonyan beszélnek angolul, de sosem rakták le a nyelvvizsgát. Önéletrajzba papír nélkül is be lehet írni, hogy beszéled az adott nyelvet.
2020. júl. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ecl javaslom, szövegértés levél írás, de azt keményen. Ha csak sulihoz kell úgy is mind1 hogy beszél angolul kedves 1 es. Pénzt megadják és ennyi. Ha folyékony angol kell felsőfokon végezné az angolt.
2020. júl. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anettbp ***** válasza:
100%

Az egynyelvű és a kétnyelvű nyelvvizsga közt az a különbség, hogy a kétnyelvűben a magyar mint közvetítő nyelv jelenik meg, vagyis van benne fordítási feladat is, ami egy külön készség. Annak érdemes ezt a típust választani, aki magyarul jól tud fogalmazni. A szóbeliket érdemes az alapján is megnézned, hogy melyiket kell párban csinálni, mert szerintem az nagyobb rizikó. A vizsgázótársadnak nem érdeke, hogy belőled kihozza a legjobbat; két probléma adódhat: vagy ledumál téged, nem hagy szóhoz jutni, vagy ellenkezőleg, nem kommunikatív és nehéz vele továbbvinni a beszélgetést. [link] [link]

Ezeken a linkeken megnézheted, hogy milyen nyelvvizsgák léteznek és válaszd ki, ami a te stílusodhoz a legjobban illik.

2020. júl. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. júl. 15. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!