Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a mondat?

Mit jelent ez a mondat?

Figyelt kérdés

"Im a simp for this trio"

"Im a simp for you"


2020. júl. 17. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek egyszerű tőmondatok, először a szavak jelentését kell érteni. A simp egy pár hónapja felkapott szleng kifejezés, olyan férfiakra mondják akik alárendelik magukat a nőknek egy jövőbeli kedvező helyzetbe kerülés reményében. Azaz most puncsol, nyalizik, becsicskul, vagy szándékosan a barátzóna pozícióban tartja magát annak reményében, hogy puhítsa a nőt, és később ezért majd remélhetőleg pina jár, ha kedvezően változik a kettejük viszonya.


Az angolban van egy elsődleges jelentése is, mint "tökfilkó", "együgyü", de nem hordozza magában azt a plusz jelentést, amit a nők viszonyában használnak.


Ha pedig megvan a szó - aminek nem biztos, hogy van már (vagy lesz) magyar fordítása -, akkor már csak a mondatba kell rakni: "Simp vagyok ezért a trióért", "Simp vagyok érted". Azaz valaki egy nőért vagy akár többért belemegy ebbe a szerepbe.

2020. júl. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bolondja/imadoja/odavagyok ezert a trioert.
2020. júl. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alarm/s - fonev. Mint ige nincs.

When the alarm clock goes off vagy rings.

2020. júl. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3. Bocsanat. Egy masik kerdeshez szantam a valaszt.
2020. júl. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!