Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dexam vagy EuroExam? Melyiket...

Dexam vagy EuroExam? Melyiket ajánljátok? Dexamnál mit takar a "modul"?

Figyelt kérdés

B2-tes angolnál látni, hogy "Humán/Reál/Nincs modul(B1)".

Szóval ha nincs modult választom, akkor csak B1-et fog érni a nyelvvizsgám? Ugyan ezért a komplex vizsgáért Euro-n rendes B2-t kapunk? Vagy ott is B1-et?


2020. júl. 19. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:

"B2 és C1 szinten az általános témakörök mellett megjelennek a humán- illetve reálérdeklődést kielégítő modulfeladatok. A modulfeladatok tájékozott laikusok számára íródott tudományos témájú szövegeken, hanganyagokon alapulnak, vagy ilyen témájú szövegek létrehozását igénylik a vizsgázótól. A modulfeladatok speciális szakmai ismereteket nem igényelnek, és a vizsga a tárgyi tudást nem méri.


A humánmodul témáit a bölcsészettudományok és a művészetek köréből választja, például irodalom, történelem, pszichológia, zene, stb. A reálmodul témái a természettudományok, agrártudományok és műszaki tudományok körébe tartoznak, például fizika, biológia, környezettudomány, informatika, stb.


A modulfeladatok célja, hogy a kétféle érdeklődésnek megfelelő szövegek és hanganyagok révén a vizsgázó nagyobb kedvvel és önbizalommal készülhessen a nyelvvizsgára és ott jobb eredményt érhessen el."


Én személy szerint reálmodult csináltam. Egyébként én a dexam-et ajánlom.

2020. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, szóval pl egy természettudományi interjút hallgathatunk hallottszövegértésen, vagy történelmi eseményről olvashatunk olvasott szövegértésben (?).

Láttam olyat, hogy azt írták, a reál modulnál számolniuk kellett, meg ilyesmik... ez igaz lehet? :o

2020. júl. 20. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Nemhiszem, hogy konkrét számolás volt. Én - ahogy említettem - a reált választottam. Nekem csak az írásbelim dexam, így nem tudom, hogy a listening-re hatással van-e a szóbelin vagy ott van-e ilyen, de a szövegem valami expedícióval volt kapcsolatos asszem az írásbelin. (közel másfél éve voltam, így nem emlékszem) De nem volt túl extra, simán meglett így is, bár így utólag, lehet a humánt választanám.
2020. júl. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. júl. 20. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:

HUmánra szavazok, a világhálóról vesznek le cikket. Más a szókincsében a két modul, de amire kíváncsiak (pl. szavakkal való kiegészítés) az nem az lesz, hogy tudod-e a claw szó jelentését.

A writing mindkét modulál megegyező, illetve a kérdések és válaszok is.

2020. okt. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!