Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diszlexiás vagyok, meg lehet...

Diszlexiás vagyok, meg lehet így tanulni valamit angolul?

Figyelt kérdés

Nem érettségiztem angolból mert mentesítve voltam, ennek ellenére órákon figyeltem. De semmire nem emlékszem, nem tudok megjegyezni szavakat, "about" szóra 3 nap alatt 10 alkalommal kerestem rá, most megint nem jut eszembe mit jelent, de nem csak ezzel vagyok így, "arrive" szót is elfelejtettem pedig volt, hogy felírtam több helyre. Ha mondják a szavakat én még le sem tudnám írni hallás után, még fonetikusan sem.


Nagy szükségem lenne valami alap-alap ... legalapabb angol tudásra mert Írországba szeretnék menni kamionozni. ( már csak az angol hiányzik ) kenyeret tudnék venni, meg vizet is tudnék kérni, közlekedés szavakból ennyit tudok ( stop, one way, right, left, go along, roundebout ).


De állás interjún megszívnám, meg albérlet keresésnél is. Doulingo-val tanultam, de csak egy ideig jegyeztem meg a szavakat, már nem tudnám felidézni. Úgy voltam vele sokáig, hogy nem akarok kimenni, de itt semmi lehetőségem , sehol és depresszív hangulat alakul ki ez miatt a buksimba. :(


Vagy csak fogjam magam üljek be a kocsiba és menjek ki majd csak rámragad valami?



2020. júl. 25. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Magyarul meg tudtál tanulni diszlexiásan? Ha igen, akkor más nyelvet is meg tzudsz tanulni.

Próbáld függetleníteni az angolt az írott nyelvtöl, hallgass rengeteg eredeti szöveget (felirat nélkül!), ne akarj szótárazni, hanem csak a cselekményre figyelj. Az nem baj, ha nem érted eleinte a szöveget, idövel menni fog, ha nem görcsösen erölködsz.

Meg ha kimégy, rengeteget fogsz javulni, mert muszáj lesz, nincs más választásod.

2020. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt adnak tippeket tanuláshoz és tanulókártyákat is lehet rendelni:

[link]

2020. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!