Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak? (nyelvtanulás)

Mit csináljak? (nyelvtanulás)

Figyelt kérdés

12 éve tanulok angolt, 5 éve németet, és ott tartok, hogy valahogy összekapartam egy négyes közép érettségit, de annak is a jó tételekhez volt több köze, mint a tudásomhoz. Matek-fizika-biosz-töri, bármilyen humán-reál tárgy, sose volt gondom egyikkel se. Megerőltetés nélkül értem a matekot, fizikát, és a társait, szín ötös bizi, a nyelveket leszámítva, pedig sohasem tanultam sokat, egyszerűen könnyen megértem-átlátom az összefüggéseket, és a memóriám is jó.

De egyszerűen egyik idegen nyelv sem megy, pedig már mindent megpróbáltam, többet tanultam a nyelv közép érettségimre, mint a másik 4-re, beleértve két emeltet összesen, mégis a másik négy ötös lett. Jártam magántanárhoz, otthon is rendszeresen tanulok, de egyszerűen már tényleg nem tudom mit csináljak. Szótanulás? Megtanulok akármennyi szót, egy hét múlva a negyedét nem tudom, angolból ennyi év után még bőven bajom van a kiejtéssel is, de hiába ölök bele akármennyi időt/energiát, szinte zéró haszna. De legalább egy idegen nyelvet meg kell tanulnom, egyrészt kell a nyelvvizsga, másrészt munkához is kelleni fog.



2020. júl. 25. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan tanulsz pontosan? Lehet azon kell változtatni. Én például nem tudok szavakat bemagolni, mert egy hét múlva nem emlékszem. (3 nyelvet beszélek a magyaron kívül, abból 2 felsőfok). Ami nekem segít az filmek és videók nézése, rengeteg olvasás. Minél élvezetesebbé kell tenni a nyelvtanulást, tehát amit szeretsz csinálni, azt próbáld meg angolul/németül és ne magyarul. Kereshetsz fórumokat is arról ami téged érdekel. Természetesen ezeken kívül gyakorlom a nyelvtant is, de nem az áll a középpontban.
2020. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt javaslom, mint az előző válaszoló, nézz filmeket, videókat, vagy hallgass zenét az adott idegen nyelven.

Magántanárnál pedig ne a nyelvtanra görcsöljetek rá, hogy hopp elrontottad a szórendet... 🙄 Inkább beszélgessetek! Szoktasd rá magad arra, hogy nem használhatod a magyart, idegen nyelven kell érvényesülnöd! 😀 Próbáljatok adott szituációkról beszélni, a való életről, és ismételjetek minél többet! 😉

2020. júl. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van: ne tanuld, hanem használd a nyelvet!
2020. júl. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Aktívan keresd külföldiek társaságát, és minden alkalmat ragadj meg, hogy gyakorold a nyelveket használni.

Keress helyi polyglot klubokat és nemzetközi szervezetek rendezvényeit.

Szólíts meg túristákat, és ajánld fel nekik a segítségedet.

2020. júl. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!