Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van az spanyolul, hogy menő?

Hogy van az spanyolul, hogy menő?

Figyelt kérdés
2020. júl. 28. 10:07
 1/5 anonim válasza:
54%
frio
2020. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Ha a "menő"-t úgy érted, hogy "szuper", "tök jó", akkor lehet "genial", az európai spanyolban "guay", "mola" (ez ige!), az amerikai spanyol bizonyos vidékein "chévere", "bacán", "bárbaro", "padre" meg egy csomó más.

De az angol "cool"-t is mondhatod, sokan használják, úgy, ahogy nálunk.

Ha azt akarod hangsúlyozni, hogy "divatos", akkor anglicizmussal lehet pl. "ser muy in".

2020. júl. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
36%
Nem tudom miért kellett leértékelni a válaszom, Spanyolországban éltem majdnem 8 évig, ezt használják.
2020. júl. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1-es: megkérdezhetem, hogy tapasztalaid szerint hol és milyen dolgokra használják a spanyolok a "frío" szót "menő" értelemben? Tudnál írni példákat? Érdekelne, mert ilyeneket gyűjtök. Előre is köszönöm!!
2020. júl. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2-es a választ, én nem pontoztalak le, hasznos volt.
2020. júl. 30. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!