Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvtanuláshoz milyen...

Német nyelvtanuláshoz milyen könyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés
Most akarok elkezdeni németül tanulni önszorgalomból. Nem munkához kell, csak egyszerűen meg akarom tanulni ezt a nyelvet, mert tetszik és hasznos. Olyan könyvre, könyvekre lenne szükségem, amely elmagyarázza a nyelvtant aátfogóan a kezdetektől (angolból ilyen pl. a kis angol nyelvtan című könyv), de olyan könyveket, munkafüzeteket is szívesen veszek, ahol meg sok gyakorló feladat van és magyarázatok. Időm szerencsére sok van és tanulni is szeretek, szóval nem baj ha vastagok azok a könyvek mert napi szinten több órát is tudok rá szánni, minél gyorsabban akarok haladni.

2020. júl. 29. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nem könyv, de ajánlani tudom a Duolingot vagy a babbelt. Ezek appok és tényleg hasznosak, illetve tippeket is adnak. Tudom ajánlani a goethe oldalát, valamikor ott láttam olyasmit, illetve simán menj fel igényes blogokra.
2020. júl. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 fomlang ***** válasza:
100%
Javaslom Maklári Tamás könyveit.
2020. júl. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én is ebben a cipőben járok azzal a különbséggel,hogy már sok mindent tudok németül. Egy évig éltem kint,de a nyelvtant még mindig nem tudom tökéletesen használni, ezért keresnék olyan könyvet amiből az alapoktól újra tudnám tanulni.Maklári Nyelvtani Abc-jét megvettem, de nekem sajnos nem vált be mert nagyon kevés feladatnak van meg a megoldókulcsa. Van esetleg olyan könyve amivel aktívan tudnék gyakorolni is, és ellenőrizni magam?
2020. aug. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha kérdésetek van nyelvtanból, nyugodtan írjatok nekem:)
2020. aug. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ajánlatos lenne nyelvtanárhoz járni, legalább hetente egyszer, akár társalgás céljából, akár a nyelvtan elmagyarázása miatt.
2020. szept. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nyelvtanárhoz nem szívesen mennék az az igazság, mert többször tapasztaltam már azt, hogy rengeteg pénzt fizettem és nem több hónap után derült ki, hogy mégsem tanított jól, vagy inkább semmit.Nagyon nehéz megtalálni a megfelelőt.Annak ellenére, hogy úgy gondolom kb a tanárnak kell 30% ot beletenni, nekem pedig 70% at, ezért keresem a lehetőségeket az otthoni tanuláshoz.
2020. szept. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!