Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanfolyam mennyitol...

Nyelvtanfolyam mennyitol számít olcsónak?

Figyelt kérdés
100 óra 65000 forintért olcsó?

#nyelvtanfolyam #számít #Mennyitol #Olcsónak
2020. aug. 1. 11:09
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Én 65000 forintért inkább nyelvtanárhoz mennék.
2020. aug. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1es, 650Ft/óráért ha találsz nyelvtanárt, akkor az olyan színvonalú nyelvoktatás is lesz.

100 óra 65e-ért nem rossz, hátránya, hogy ha nem tudod milyen a tanár és az iskola színvonala, akkor lehet, hogy befizeted, aztán mire rájössz, hogy gyenge/rossz/unalmas, addigra már nem tudsz mit tenni, 100 órára oda vagy kötve, vagy otthagyod és elveszíted a befizetett pénzt. Akkor drága.

2020. aug. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem 650 forintról beszélek, hanem arról, hogy inkább 20 órát veszek, de akkor ketten vagyunk, mint rakás órát több emberrel.
2020. aug. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs akkora viszonyítási alapom, de szerintem ez nem rossz ár, pláne ahhoz képest, hogy ha pl. külön tanárhoz mennél, 100 óra nem 65, hanem 300 ezer körül lenne valószínűleg. Igazából egyetértek a második válaszolóval. Szóval ha az adott nyelvet akarod tanulni, és arról a nyelviskoláról jó vélemények vannak, akkor szerintem abszolút megéri az árát.


Nekem az egyik rokonom járt nyelviskolába pár éve, és nem akarok hülyeséget mondani, de mintha 25-30 óra került kb. 20 ezerbe, vagy lehet egy picit több volt az ára, pontosan nem emlékszem. Nem volt rossz nyelviskola, neki az egyetlen baja az volt, hogy a csoportban viszonylag többen voltak, és ugye úgy nem volt annyira hatásos.


Szóval szerintem ha jó vélemények vannak a nyelviskoláról, akkor az a 65 okés.

2020. aug. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszoló vagyok.


1,3-as válaszoló. Abban igazad van, hogy hatásosabb a különtanárhoz járás, csak az a baj, hogy szerintem 20 óra pl. édeskevés. Vagyis, ha valaki már alapból kb. beszél egy nyelvet, és csak felakarja frissíteni a tudását, az okés. De ha valaki például kezdő, akkor a 20 óra nem ér semmit. És akkor szerintem már egy kezdőnek jobban megéri inkább 100 óra, kevésbé hatásos nyelviskola, mint 20 óra külön tanárral.


De nyilván, ha az embernek van pénze, akkor egy különtanár jobb választás lehet. Vagy olyan nyelvtanfolyam, ahol eltudod dönteni, hogy hány fős csoportokban akarsz tanulni. De nyilván az megint drágább.

2020. aug. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ebben igazad van, hogy kezdőként menjen el egy ilyenre.

Bár én inkább azt javaslom, hogy otthon álljon neki, tanulja meg az igeidőket, szerkezeteket, olvasson sokat, hallgassa a híradót.

Aztán ha már ez megy, akkor elég 20 óra ahhoz, hogy meglegyen a nyelvvizsga, mert akkor már kifejezetten arra fognak készülni.

Ahhoz nem kell nyelvtanár, hogy megtanulja a can segédigét.

2020. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Franciául akarok tanulni nem angolul és kezdő vagyok.
2020. aug. 1. 12:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne csak az árat nézd, hanem az igényeidet is. Sok embernek nem jön be a csoportos tanfolyam, mikor olyan emberekkel kell társalognod, akik "törik" a nyelvet.

Illetve egészen más, ha csak rád koncentrál a tanár. Egészen más, ha anyanyelvi tanár, stb.

2020. aug. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen egy jó magántanárnál költeném ezt el én is. A csoportos oktatást sem oktatóként sem résztvevőként nem tartottam jónak. Nincs jobb a személyes odafigyelésnél. Ha meg nagyon akarsz párban tanulni, akkor vigyél még egy embert, de ne ülj be egy 10-14 fős csoportba, ahol csak az időd pocsékolod! Nem szabad!
2020. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Csoportos nyelvoktatás általában max. 8fő. Nincs olyan nyelviskola, ami 10-14 fős csoportokat szervezne, vagy akkor nagyon olcsó cserébe.

Én tanultam csoportban és szerettem. Nyelvtanáron és a csoporttársakon múlik. Tud sokkal jobb, élvezetesebb lenni, mint egy magánóra.

2020. aug. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!