Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek neki az angol...

Hogyan kezdjek neki az angol tanulásnak itthon egyedül?

Figyelt kérdés

Elég alapnak mondanám az angol tudásomat és szeretném fejleszteni, minél több szót megtanulni, helyesen használni a múlt, jelen és jövő szerkezeteket és stb viszont nem tudom mivel kezdjem.

Mindig is az volt a probléma, hogy nem tudtam helyesen összerakni egy mondatot, valami mindig kimaradt plusz a szókincsem sem olyan nagy.

Sokan azt is tanácsolták, hogy játsszak angolul történet orientált játékokat. Így is tettem, de sok mindent nem értettem belőlük az ismeretlen szavak miatt.

Sorozatokat is mindig angolul nézek magyar felirattal mert félek, hogy simán angolul nem érteném.

Bizonytalan vagyok magammal szemben és félek is belekezdeni a tanulásba és nem is tudom mivel kellene kezdenem.

Lenne ilyen gyakorló könyvem is bár nem tudom ez mennyire jó.

Kb. egy éve vettem mert motiváltnak éreztem magam, de alig lapoztam bele.

Tudnátok tanácsot adni esetleg ingyenes oldalakat ajánlani szótanulás céljából? És persze nyelvtan céljából is.

[link]



2020. aug. 3. 19:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
61%

Ne fordítsd! Az agyunk képekhez, érzelmekhez társít szavakat, mondatokat. A fordítás belassít.

beszeljangolul.com


Haladó gondolkodásúak!

2020. aug. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!