Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek neki az angol...

Hogyan kezdjek neki az angol tanulásnak itthon egyedül?

Figyelt kérdés

Elég alapnak mondanám az angol tudásomat és szeretném fejleszteni, minél több szót megtanulni, helyesen használni a múlt, jelen és jövő szerkezeteket és stb viszont nem tudom mivel kezdjem.

Mindig is az volt a probléma, hogy nem tudtam helyesen összerakni egy mondatot, valami mindig kimaradt plusz a szókincsem sem olyan nagy.

Sokan azt is tanácsolták, hogy játsszak angolul történet orientált játékokat. Így is tettem, de sok mindent nem értettem belőlük az ismeretlen szavak miatt.

Sorozatokat is mindig angolul nézek magyar felirattal mert félek, hogy simán angolul nem érteném.

Bizonytalan vagyok magammal szemben és félek is belekezdeni a tanulásba és nem is tudom mivel kellene kezdenem.

Lenne ilyen gyakorló könyvem is bár nem tudom ez mennyire jó.

Kb. egy éve vettem mert motiváltnak éreztem magam, de alig lapoztam bele.

Tudnátok tanácsot adni esetleg ingyenes oldalakat ajánlani szótanulás céljából? És persze nyelvtan céljából is.

[link]



2020. aug. 3. 19:04
1 2
 1/11 anonim válasza:
69%
Én nem tanúltam soha az angolt, mostanra viszont folyékonyan beszélem. Nekem sokat segített egy app ahol angol anyanyelvűekkel lehet beszélgetni stb. Illetve nagyon sokat fordítóztam, olvastam..( a mai napig is csak angolul olvasok) szerezz angol nyelvű barátokat! Az elején nehéz lesz, de idővel meg fogsz tanúlni hidd el! Nekem sikerült!
2020. aug. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első mondja! Felejtsd el a magyart és lesz hely a fejedben az angolnak! Jó tanúlást!
2020. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát anno én regisztráltam egy csomó barat/társkereső oldalra és ott mindenkivel "szóba alltam". Filmeket angolul, angol felirattal néztem. A könyvtárból olyan könyveket kölcsönöztem ki angol nyelven, amiket magyarul már olvastam.
2020. aug. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyszer láttam egy videót, ami arról szólt hogy hogyan kell tanulni egy nyelvet.


Lényege az volt, hogy vegyél egy a tudásodnak megfelelő szóhasználatú könyvet (vannak novellák ahol meg van jelölve milyen nehéz a nyelvezete) és ebből naponta olvass egy 20-30 percet. Ezzel ugye nagyjából átveszed a szavak sorrendjét. És abból amit olvastál írj ki 5 szót és tanuld meg. Azért csak 5-ot mert ennyit biztos befogad az agyat.


Feliratozott sorozatnézés is be szokott válni.


Ami nekem még nagyon, talán a legjobban bevált az volt, hogy minden nap vagy minden második nap elővettam egy dalszöveget és azt lefordíttam, megtanultam a szavait.

2020. aug. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Néha segítek családtagoknak, barátoknak angolt tanulni, mert apukám angol, így én eléggé jól beszélek. Mindig azt tanácsolom nekik, hogy először keressenek online tananyagokat, írtad hogy van angol könyved, akkor azt olvasgathatod, hogy nagyjából megtanuld az alapokat. Ajánlom a Doulingo appot, nagyon hasznos kezdőknek. Nézz filmeket sorozatokat, videókat angolul angol felirattal, mert a szinkron nem mindig helyes. Kezd inkább egyszerűbbekkel, vagy olyannal amit már láttál. Ha megakadsz, nem tudsz egy szót, fordítsd le, ha van szótárad az mégjobb, szótárazd ki és később gyakorold. Olvass könyveket angolul. Ezekhez letölthetsz appokat, ha van olvasód, akkor ott még egyszerűbb, vagy vedd meg. Ha angolul jelentkezel be a Wattpadra, akkor ott is találsz könyveket. Ezeket is szótárazd ki! Ha már jobban megy próbálj meg kapcsolatba kerülni anyanyelviekkel pl. Instán, különböző meeting oldalakon vagy valahol. Írhatsz privátot, szívesen adok privátban online angolórákat, termeszetesen ingyen!:D

2020. aug. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves #1 !

Megtudnád nekem mondani, hogy mi az appnak a neve? Előre is köszönöm!

2020. aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is a dalszöveg,manga... fordítások váltak be, semmi más csak bírd kitartással. Nekem már semmi erőm fordítgatni. Elfelejtem és fordíthatom újra le.
2020. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Sorozatokat is mindig angolul nézek magyar felirattal mert félek, hogy simán angolul nem érteném."

Olyan sorozatot nézz angolul és angol felirattal, amit utána (ha muszáj,) megnézhetsz magyar felirattal is. És nyugodtan nézd is meg, ha akarod. (Nem fogod akarni. ;-) )

2020. aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Keress anyagod a hobbidhoz angolul, és mélyedj bele videókba is, írott anyagokba is, csupa olyasmibe (bármibe), ami érdekel.
2020. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Nyelvtan:

Youtube:

Könnyen Gyorsan Angolul

KonyhaAngol Eszterrel

teljesen angol nyelvű

English For You

2020. aug. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!