Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy fejlesszem az angol...

Hogy fejlesszem az angol szövegértést?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsgára készülök, borzalmas valamiért a szövegértésem. Úgy érzem a szöveget megértem, de mikor a feladatok vannak ott mindet elbaltázom. Mivel tudnám fejleszteni? Nagyon rosszul érzem magam tőle, nem tudom mi válhatna be. Tanácsokat írjatok légyszi

2020. aug. 3. 21:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Elveszi az összes motivációmat, el vagyok keseredve borzasztóan :(
2020. aug. 3. 21:29
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Olvass minél többet! Mindegy mit, a lényeg, hogy OLVASS.
2020. aug. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ismerős. Nekem is hasonló a problémám, hogy:

- mire a mondat végére érek, már "elfelejtem" az elejét, kiesik a felyemből a lényeg (ez főleg összetett mondatoknál, beágyazott szöveg részeknél fordul elő, vagy amikor hátulról kezdjük el megérteni a mondatott).

- nehezen értem időnként a szavak közötti kapcsolatokat. Melyik elő- vagy utó-tag mire hat, hogyan módosítja a szó vagy kifejezés értelmét.

- illetve még mindig túlságosan magyarosan gondolkodom, ha olvasok, de már fejlődök.


Az én módszerem erre az (remélem beválik), hogy:

- sokat olvasok. Olyat, ami tényleg érdekel, ami leköt. Időnként BBC News-t, online újságot, de olvasok reddit-et, könyvet is például (fantasy regényt). Egyszerű a nyelvezete, de vannak benne újdonságok.

- youtube-on követek több channel-t is. Ott is azokat, akik nagyon érdekelnek (utazós channel, kacsás channel, főzös). Van, hogy bekapcsolom az automatikus feliratott (bár az sokszor pontatlan), szóval inkább a beszédre figyelek.

- próbálok nem magyarra fordítani fejben! Hanem insant megérteni, amit hallok, olvasok. Ez már halad, úgy érzem, de még van hova fejlődni.

- masszív szókincs bővítést tudom még ajánlani. Akkor nem fogsz zavarba jönni, ha a szöveg elsőre idegennek tűnik.

- illetve, a nyelvvizsgán típus feladatok vannak. Ha azokat sikerül be gyakorolnod, akkor magabiztosabb leszel, még akkor is, ha elsőre nem érted. Nem kell mindent értened.

2020. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Úgy érzem a szöveget megértem, de mikor a feladatok vannak ott mindet elbaltázom. Mivel tudnám fejleszteni?"

Azzal, hogy minél több olyan típusú feladatot megoldasz, amivel a vizsgán is találkozni fogsz. Én nagyon-nagyon figyelmesen elolvasol minden olyan anyagot, ami tanácsot ad az adott vizsgára való felkészüléshez.

2020. aug. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én még nem értem egészen a leírást. Úgy néz ki, minden válaszoló azt hiszi, hogy nincs szövegértésed. Miközben írod, hogy van. Jó, hogy pont a szövegértés a téma. :D :D :D

Mi az, hogy megérted a szöveget, de elbaltázod a feladatot? Akkor most mégsem értetted meg, és a többi válaszoló ezt kitalálta? Vagy megérted, de mégse? A feladatokra nem tudod alkalmazni a megértett információt? Ez a szükséges gondolkodási képesség hiányára utal... matekból szokták mondani, hogy értem, hát. Aztán eléraknak egy ócó kici példát, és nem tudja alkalmazni a most tanultakat. Valami ilyesmiről beszélünk?

2020. aug. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eddig a 4. válaszoló értette csak meg, hogy mi a probléma: úgy érzi, hogy érti a szövegeket, de amikor ezt be is kéne bizonyítania, mégpedig azokkal a típusú feladatokkal, amik a vizsgán előfordulnak, akkor nem sikerül neki. Ebből pedig az következik, hogy nem "az olvasást" kell gyakorolnia, hanem a feladatmegoldást.


Kérdező, melyik típusú és milyen fokú nyelvvizsgára kellenének gyakorló feladatok?

2020. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pontosan ahogy az utolsó írta! Languagecert B2. 2 fele könyvem van itthon erre a típusra szóval azokat próbálgatom. Köszönöm mindenki válaszát
2020. aug. 6. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!