Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 2021/22-es tanévben kötelező...

2021/22-es tanévben kötelező lesz a B2-es nyelvizsga az egyetemi jelentkezéshez?

Figyelt kérdés
Úgy tudom eddig többletpont járt érte, s elég volt, ha a diplomázásra megvolt a nyelvvizsga. Viszont hallottam, hogy jövő évtől kezdve, tehát akik 2021-ben íratkoznak, azoknak már az iratkozásnál kötelező lesz, ez igaz?

2020. aug. 5. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:
38%

Igazából így is úgy is meg kell csinálni. Sok szak eleve így indítja az évet. Meg jobb minél hamarabb túlesni rajta mint évközben csinálod meg.


Mellesleg semmi hivatalos állás nincs hogy kell e olyan.

Be akarták, de így is 20% kal kevesebben jelentkeztek. Emelt érettségi miatt sokan vonták vissza, ha behoznák a nyelvet még kevesebben tudnának menni, köztük én is.

2020. aug. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
21%
Én nem értem ezt a hisztit a nyelvvizsgával kapcsolatban. Ha a diplomához amúgyis kell, akkor miért kéne addig halogatni? Aki nem képes középfokú nyelvvizsgát tenni, az nem is való egyetemre. Itt nem is kell nyelvérzék, csak meg kell tanulni és kész. Jó lenne, ha bevezetnék, legalább megszűrné az embereket egy kicsit.
2020. aug. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!