Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így is lehet helyes ez a...

Így is lehet helyes ez a rövid párbeszéd?

Figyelt kérdés

Ha megkérdezik tőlem, pl. Hogy mit fözők, mondthatom simán azt is h pasta vagy az kell h i cook pasta.



Eredeti tudtommal biztos helyes:

What are you doing?

I cook

What are y cooking?

I cook pasta.


Vagy lehet így is:

What are you doing?

I cook.

What?

Pasta.


2020. aug. 6. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

What are you doing?

Cooking / Im cooking

What? / cooking what? / what are you cooking?

Pasta / im cooking pasta


I cook nem jó, az azt jelenti hogy kb hogy szoktál főzni.

A cooking what nem túl szép, mondják így de egy nyelvtanár nem biztos hogy értékelné :)

2020. aug. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontosan, I'm cooking az első válasz, mert abban a pillanatban éppen főzöl, tehát folyamatos jelent kell használni. A második válasz meg lehet csak pasta, teljesen érthető, életszerű válasz. Az im cooking pasta olyan tankönyv-szagú életszerűtlen válasz lenne.
2020. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szóval akkor lehet egy szavas választ adni?! Eddig úgy tudtam h mindig kell elé vmi ,it's is,a vagy személyes névmás.


Az I'm, you're... Még mikor lehet használni? Eddig csak azt tudtam h i'm én vagyok, you are te vagy...

2020. aug. 6. 09:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak most kezdted a nyelvtanulást?
2020. aug. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen most kezdtem, mert eddig felvoltam mentve és nem voltam hozzá elég érett h tanuljam.
2020. aug. 6. 12:35
 6/8 anonim ***** válasza:
akkor ne szaladj elore, haladj a csoporttal (gondolom iskolaban vagy meg). de egy titkot elarulok: a tankonyvi angolnak sokszor szinte semmi koze a valo eletben hasznalt angolhoz. lasd pl egyszavas valaszok
2020. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, iskolába nem is tudom tanulni. Neten megértem az angol szövegeket, de találkozok olyanokkal amiket nem tudom miért úgy van és nem találok szabályt se mindenre. Márpedig én szabályokkal jobban megértem.
2020. aug. 6. 14:24
 8/8 anonim ***** válasza:
ez termeszetes, felnott agy igy tanul
2020. aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!