Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet könnyen angolt...

Hogy lehet könnyen angolt tanulni?

Figyelt kérdés

5. éve tanultam angolt suliban, de kb semmi nyelvtudásom nincs. Szeretnék angolt tanulni, mert tudom hogy fontos, de lusta vagyok, így a nyáriszünetben

(persze😩) megint nem tanultam.

Tudtok valami jó módszert/appot/oldalt, VALAMIT!! amivel könnyű?

(Nem magántanár)



2020. aug. 8. 14:03
 1/5 anonim válasza:
Hát esküszöm a youtube az egyik legjobb dolog.. mást nem is tudok most hirtelen
2020. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Doulingo, olvass egyszerű könyveket, nézz filmeket
2020. aug. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Youtube:

Könnyen Gyorsan Angolul

KonyhaAngol Eszterrel


Csak rajtad múlik mennyire lesz könnyű.

2020. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem szereted igazán a nyelvet és csak egy muszájként tekintesz rá, akkor nem lesz könnyű sajnos.
2020. aug. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Duolingo és egyèb appok telóra.

Èdeskevès lesz, de kezdetnek megteszi. Ha a minimum megvan a fejedben és van kedvenc filmed nézd angolul angol felirattal. Emlèkszel magyarul a szövegére, a jelenetekre, hallod és látod angolul. Nézd így a filmeidet.

Én nulla nyelvtudással "ragadtam" külföldön fél évre, a filmletöltési lehetőség, mint olyan nem létezett, csak díj ellenèben. Segítség volt, hogy volt valakim, aki csak angolul tudott és tanítgatott engem, de a legnagyobb változást a filmek nèzése közben észleltem. Bár nem tudtam túl sok szót és kezdő vagyok, a vègére már értettem az ismeretlen filmekben is a párbeszèdeket -igaz csak olvasva. Hallás alapján nekem nagyon gyors, pláne akcentussal szlenggel.

Ha szeretsz játszani ( nekem nagyon bejött) ország városozz papíron valakivel, csak ne a hagyományos módon, hanem angolul és a rublikákban legyen pl ige, melléknèv, a poén kedvéért lehet akár káromkodás vagy valami mókás kifejezéses rublika. Én mikor cigiztem a fiúval a konyhában abban a kis időben játszottunk és tanultam is belőle. Persze más játék alternatíva is lehet, ezt csak azért mondtam, mert nekem tetszett.

Leírhatod a szótáradba szavakat, amik fontosabbak, át tudid ismételni (bár erre is van app, de én jobban preferálom a papíron). Lényeg, hogy ne magolj és próbáld görcsösen megjegyezni.


Sok sikert!

2020. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!