Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri törökül tanulni?

Megéri törökül tanulni?

Figyelt kérdés
A lényeg,hogy angol nyelv mellé keresek egy másikat.Gimnáziumban második idegen nyelvként németet tanultam.Azzal iszonyat sokat szenvedtem.Igaz ne voltam annyira aktív,de tanulással is mindig jobb esetben hármast írtam.Alany eset,Tárgy eset,Részes eset,Perfekt alak,Präteritum,szóval zűrzavar teljesen.Pár szó maradt meg pedig 6 évig tanultam,illetve májusban fejeztem be a középiskolát.Meg a német amúgy is nagyon elcsépelt,sok ember tanulja az angol-német kombót. A franciától kiakadok mindig.Évfolyamtársaim tanulták,és hallgattak is francia zenéket.Próbáltam kiejteni a szavakat,de egyszerűen sehogy sem jött a nyelvemre.Rémisztő nyelv XD. Oroszon gondolkodtam még.Ott a cirill írásmódtól félek.Na de.Elkalandoztam.Török. Engem mindig érdekelt a nyelvtörténet,a nyelvek eredete,így a magyaré is.Márciusban pedig kezdődött az érdeklődésemnek egy nagyon erős hulláma.Elkezdtem kutatni a finnugor és a török nyelveket,ami azzal járt,hogy nagyon sok török dalt,szöveget,sorozatot vizsgáltam.Rengeteg szót fordítottam le hasonlóságot keresve.Azt tapasztaltam,hogy iszonyat könnyen megragadt egy csomó minden. Tanár/Tanfolyam és intenzív tanulás nélkül,csak úgy hobbi szinten.Lehet kicsit aggasztó xD,de pár szó már beleépült a nyelvembe annyira,hogy már nem is érzem rajta az idegen eredetet,meg néha használom.Pl. Göz-szem,Gezerim-Utazom helyett,Merhaba-Szia helyett,Dozin-Barát helyett,Kiz-Lány helyett,Piros-Kirmizi,gyakran a nyelvemen a szeretlek helyett mondok Seni Seviyorum.stb. Egyszer kétszer fel sem tűnik már,mivel már 5 hónapja tart a török eredet mániám XD,ezek a szavak meg folyamatosan a fejemben vannak,totálisan beépültek......A hangok kiejtése is nagyon hasonló a magyaréhoz,illetve még az is mellette van,hogy alig van mássalhangzó torlódás. Rengeteg hasonlóság.Anya-Anne,Apa-Ata,Alma-Elma,Köldök-Göbek,Kicsi-Kücük,Sok-Cok,Ő-O,Van-Var,Sárga-Sari stb. Ragozás: Anyá)m-(Anne)m, (Ház)am-(Evi)m. stb. Meg a hangzása írtóra tetszik a nyelvnek,nagyon dallamos.Még rendesen viszont nem tanultam.A kérdés az,hogy aki ebbe jobban van,az,hogy ítéli meg a nyelv nehézségét?Illetve szerintetek mennyire hasznos?Magyarországon tervezem a jövőt.Nem idegen nyelvterületen.Amúgy,ha van ötletetek írhattok más nyelveket is,amiket ajánlanátok.19/F

2020. aug. 10. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire érdekel, akkor szerintem érdemes, ki tudja, talán még munkakeresésnél is hasznos lesz, de ha mégsem, akkor van egy jó hobbid
2020. aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben.

Nekem így lett párom.

2020. aug. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt, hogy érted? :D Miért pont ez vezetett ahhoz, hogy így lett párod?
2020. aug. 12. 19:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A párom török. Sosem ismertük volna megy egymást enélkül. :)
2020. aug. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!