Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 'Might I speak to you, please?...

'Might I speak to you, please?' , 'May I speak to you, please?' Melyik az udvariasabb?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindkettő az, meg talán a mightnak kisebb a valószínűsége, de ez itt egy másik kritérium: az udvariasság.

Azt is tudom, hogy nem annyira használt, vagyis a köznyelvben mellőzik és "old fashioned" is egy kicsit, de ez engem nem érdekel.


Válaszukat előre megköszönöm.



2020. aug. 10. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
A may-t szokták használni.
2020. aug. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
May/Can I talk to you, please?
2020. aug. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Might is very polite and formal, and is mostly used in indirect question structures. I wonder if l might have a little more cheese?
2020. aug. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A may az nem old-fashioned, főleg nem brit angolban, csupán udvarias. Ha az udvariasság a cél, akkor can helyett may. Ennél már csak a "shall" az udvariasabb. Shall I open the window?

Mondjuk az is igaz, hogy a may és a shall más szituációba való.

2020. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!