Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sokkal nehezebb a szerbhorvát...

Sokkal nehezebb a szerbhorvát nyelv az angolnál vagy a németnél?

Figyelt kérdés

Ez nyilván relatív, de összességében magyar anyanyelvűként szerintetek nehezebb megtanulni horvátul, mint mondjuk angolul/németül?

Az angolt persze sokan a világ legkönnyebb/legprimitívebb nyelvének tartják, de azért ott is vannak bőven nehézségek. Én pl. magyar anyanyelvűként nehezen tudom élesben használni a különböző igeidőket, hiszen a magyarban olyan kevés van. Az angol kiejtés is sok nehézséget tud okozni egy magyar anyanyelvűnek. Aztán az angolban baromi sok kivétel is van minden területen.

Ezzel szemben azt olvastam, hogy a horvát kiejtés szinte teljesen fonetikus, kevés az igeidő (a magyarhoz hasonlóan), ráadásul a magyarban található sok szláv elem miatt elég sok szó lesz ismerős. Mindezek ellenére tudom, hogy a szláv nyelvek szinte minden szófajt ragoznak, ami az angolhoz/némethez képest nagyon komplikált lehet. Viszont kérdés, hogy mennyire sok a kivétel. Mert ha a szabályok relatíve jól lefedik a rendszert, akkor annyira talán nem is vészes.

Mindent összevetve mit gondoltok?



2020. aug. 10. 16:42
 1/2 anonim válasza:
Én vajdasági vagyok és ugyebár kötelezően tanultam a szerbet, de mivel a faluban, ahol lakom folyékonyan senki sem beszéli a nyelvet így annyira nem is foglalkoztam vele és a 8 általános alatt nem tanultam meg szerbül. De szerintem annyira nem nehéz nyelv, kicsit fura a gramatikája, de ennyi.
2020. aug. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem nehezebb, a szerb pl egy egyszerű nyelv semmi szókincsel. Pl a kéket és a szőkét ugyan úgy mondják :D
2020. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!