Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol szavaim ismétlése...

Angol szavaim ismétlése egyszerűbben? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

A napi angol tanulásomba beletartozott eddig nem csak az új szavak tanulása de a régiek ismétlése, hogy ne felejtsek, azonban most már annyira felhalmozódott h pl hétvégén 2 óra megy el ezzel, és ez csak gyarapodni fog... Valamint mivel minden ugyan abban az ütemben jön kb kívülről tudom mi fog jönni a letakart szó helyére.


Ti hogyan tanultátok, ismételtétek a szavakat? Új szavakat úgy tanulok hogy olvasok és ami ismeretlen kiírom, mellé hogy kell kiejteni azt is.

Van vmi ami random dobálná fel a szavakat olyan program vagy ilyesmi?



2020. aug. 12. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Én bevittem őket egy appba, az számolja hogy melyiket mennyire tudom és milyen gyakran kell ismételni, így nem kell mindet minden nap, meg össze is keveri őket.
2020. aug. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre találták ki az SRS-t és az Ankit.


Nézz utána.

2020. aug. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első te melyiket használtad?


Második, köszönöm!! Mindenképp megnézem majd, de remelem pl beírok 2200db szót, nem az összesen megyek át egyszerre xd

2020. aug. 12. 15:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne egyszerre írd be. Ha mégis akkor elég szr lesz.
2020. aug. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam ezeket ismételni, hogy egy mondatba belefoglalom őket. Meg ne egyszerre nézz át mindent. Igyekezz őket beosztani. De elég sok témába vágó videó van fönt ytn. :)
2020. aug. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy ma az app a varázsszó... Tölts le egy randevú appot, egy szerelmeskedős appot, egy házasság appot, egy gyermekszülés appot, egy ballagáson résztvevő szülő appot, és már csak a halál appot kell megtalálni ingyen, oszt komplett az Élet, fel se kellett állnod. :D Anélkül is lehet élénkíteni a témát. Csinálj bármilyen (és még bármilyenebb) szempont szerinti gyűjtéseket. Hogy csak egyet mondjak, például a kinézet jellemzői állatokhoz hasonlítással: aquiline, bovine, canine, equine, feline, lupine, simian, vulpine, vulturine...
2020. aug. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6: Az SRS (Spaced Repetition System) pont arra van kitalálva, hogy ne neked kelljen fejbentartani, amit már jól tudsz, és amit kevésbé. Ha már a zsebünkben van a számítógép, miért ne használjuk ki? Ankival nem csak nyelvet lehet tanulni, de bármilyen dolgot, amit a hosszú távú memóriában kell eltárolni. Biznyos kérdésekre bizonyos válaszokat. Szakmai tudásanyagot. A mai napig ezzel tanulok. Mindennap jön elő valamilyen szakmai kérdés, amire vágni kell a választ, és nem tudom, mert még csak nemrég kezdtem. De van nálam munka közben egy notesz, amibe szorgalmasan könyvelem az új tanultakat, majd munka után hazafelé ráguglizok, majd kérdés és válasz formájában az Ankiba teszem. Ő majd számontartja, mit tudok már jól, és mit kevésbé. Nem kell az egésszel eltölteni többet napi 15 percnél.
2020. aug. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!