Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen fajta szakmai nyelvizsg...

Milyen fajta szakmai nyelvizsga kell a turizmus-vendéglátás elvégzéséhez?

Figyelt kérdés

Javítsatok ki ha bármit rosszul tudok, de jelenlegi tudásom szerint ahhoz hogy valaki egy turizmus-vendéglátásos egyetemről kikerüljön, 2 darab b2-es szakmai nyelvizsgájának kell hogy legyen (vagy ugye 1 kiváltható egy c1-el). És az a kérdésem, hogy a szakmai nyelvizsgákon belül is egy csomó fajta van, pl: gazdasági, műszaki, üzleti, kereskedelmi, idegenforgalmi stb... Melyiket kell elvégezni? Ugye papíron elvileg az egyetem elvégeztével közgazdász turizmus-vendéglátás szakon szakképesítést szerzünk.

Illetve hogy ezek államilag elismertek-e? Mindegy hol csinálom?

Ha bármi fajta infótok van akkor azt nagyon szivesen fogadom :)



2020. aug. 14. 11:58
 1/4 anonim válasza:
30%
Az egyetemed TO-ja szívesen válaszol erre a kérdésre, miért nem őt kérdezed meg?
2020. aug. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egyetem milye? Soha nem hallottam még erről, középsulis vagyok
2020. aug. 14. 17:46
 3/4 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi, hogy egynyelvűt vagy kétnyelvűt érdemes-e csinálni, és ezek a szakmai nyelvizsgák egy sima nyelvizsgával is felérnek nem?
2020. aug. 14. 21:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Középsuliban is illik tudni, hogy nem milye, hanem mije.


A szakmai nyelvvizsgák magukba foglalják az általános nyelvvizsgákat, tehát a szakmai B2-ben benne van a sima B2.


Milyen szempontból érdekel, hogy egynyelvűt vagy kétnyelvűt érdemes-e csinálni? Továbbtanulás, plusz pontok szempontjából mindegy.

2020. aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!