Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek hogy tanul jobban...

Szerintetek hogy tanul jobban nyelvet az ember sorozatokból? Ha van magyar felirat de angolul hallja ezáltal a magyar kifejezéshez hozzá tudja csatolni azt angolul,vagy úgy hogy angol felirat + szöveg?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok párom szerint a második,szerinten az első sokkal praktikusabb mert megállítgatni se kell a filmet hogy kikeressem mit jelent az elhangzott angol szó.

2020. aug. 19. 19:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Màsodik. A magyar felirattal az a baj, hogy arra figyelsz és nem a hangra +nem mindig szó szerint fordítanak.
2020. aug. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Abból, hogy magyar felirattal nézel az ég adta világon semmit nem fogsz tanulni. Magyar az anyanyelved, ha ott a magyar szöveg az agyad ügyet se fog vetni az angolra, mivel tökéletesen érted anélkül is a történéseket.
2020. aug. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
És ha figyelek? Tudom hogy nem szó szerinti fordítás de ha a kifejezést érted akkor tökmindegy hogy van fordítva hatalmas eltérés nem lehet.
2020. aug. 19. 19:39
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Olyan nincs, hogy figyelsz, ez nem tudatos dolog. Érted a szöveget, innentől az agyad nem fog erölködni, hogy a hangra figyeljen. Háttérzaj lesz semmi több.

Ezt mutatja az is, hogy nem tűnt eddig neked még fel, hogy óriási eltérések vannak a fordítás és az eredeti szöveg között. Amikor poénokat mondanak, szavakkal játszanak, azt nem lehet lefordítani szószerint. Na meg angolba 12 igeidő van, csomó között a magyar különbséget se tesz, le se lehet fordítani.

Idegen nyelvet megtanulni csak egynyelvűen lehet, fordítgatással sose fog folyékonyan menni.

2020. aug. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%
Masodik. Most dontsd el, hogy tanulni akarsz, vagy lazulni egy sorozat elott. Anno fiatal koromban rengeteget szotaraztam animek elott, amikhez csak angol felirat volt. Azota anyanyelvi szinten beszelek angolul, akcentus nelkul, iskolaban sosem tanultam angolt. A magyar felirat mellett nem tudsz figyelni annyira. Nem veletlenul oktatnak a kettannyelvu iskolakban az elso naptol, a nulla nyelvismerettel erkezo diakoknak is CSAK az adott kulfoldi nyelven.
2020. aug. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
10%
Nézd inkább angolul, angol felirattal, ha valami nem megy szótárazd ki!
2020. aug. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
29%
Én semmilyen feliratot nem tettem rá soha. A helyesírást könyvolvasással lehet a legjobban megtanulni, a filmeket elég hallgatni.
2020. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Ne magyar kifejezéseket (a feliratot) akarj társítani az angolhoz, mert azzal csak azt éred el, hogy magyar gondolatokat akarsz majd lefordítani beszéd közben angolra.

Sokkal jobb, ha eleve angol gondolatok alakulnak ki a fejedben, és azt mondod majd ki. Ebben pedig nagy segítség az, hogy filmet nézel, hiszen az angol szavakhoz, mondatokhoz nem magyar kifejezéseket fogsz társítani, hanem azok valós jelentését képi világgal, hangulattal, érzelmekkel stb. Felejtsd el a magyar feliratot, mert hosszú távon csak hátráltat.

Hallasz egy szót, kifejezést, látod mellé, hogy milyen kontextusban hangzik el, anélkül, hogy tudnád a konkrét magyar megfelelőjét, valószínűleg érteni fogod a jelentését. Ha bizonytalan vagy, nézd meg inkább egy egynyelvű szótárban. Felesleges a magyar jelentés tanulni mellé, kivéve ha szinkrontolmács vagy fordító vagy ilyesmi akarsz lenni.

2020. aug. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2020. aug. 19. 20:13
 10/19 anonim ***** válasza:
32%
Mindig célnyelvi feliratot használtam.
2020. aug. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!